okładka singla "Mammamia"

Måneskin dzięki, ale zostaję przy ABBIE


08 października 2021

Podziel się newsem:

Måneskin dziś o północy wypuścili singiel MAMMAMIA, który najprawdopodobniej znajdzie się na ich kolejnej płycie, czyli kontynuacji Teatro D’ira. Volume 1. Utwór kontrowersyjny? Tylko dla tych, którzy ich nie znają.

Måneskin szturmuje międzynarodową scenę

Ich europejska trasa, podczas której zagrają szesnaście koncertów w różnych miastach na całym kontynencie wyprzedała się w dwie godziny. Tournée Loud Kids On Tour nie potrzebowało żadnej, nawet najmniejszej promocji. Måneskin jest teraz na topie, jest absolutnie gorącym tematem i właściwie każde ich muzyczne działanie, czy nawet nikłe ruchy w tym kierunku wzbudzają olbrzymie zainteresowanie. Mimo oczywistego sukcesu sprzedażowego, zespół zdecydował się jednak dokręcić śrubę i podgrzewać atmosferę oczekiwania na nowości. Mimo że od wydania ich drugiego i ostatniego zarazem studyjnego albumu minęło dopiero nieco ponad pół roku.

Przeczytaj: Måneskin: z rzymskiego placu do europejskości

MAMMAMIA na streamingach ukazała się dziś o północy, lecz niektórzy farciarze mogli usłyszeć utwór przedpremierowo podczas listening party. Impreza odbyła się wczoraj w warszawskiej Stodole, gdzie puszczano stream z live wykonania w Berlinie.

Maneskin nowy singiel mammamia
via social media

MAMMAMIA, to robi się nudne

Bo to nie tak, że ta nowa piosenka jest zła. Mam jednak nieprzyjemne wrażenie, że w twórczość zespołu wkroczył cały sztab wizerunkowy, który ich naturalną swobodę przedstawia w na siłę kontrowersyjnym obrazku. Mają wyglądać, mają szokować, mają się pokazywać. Za seksem idzie dobra kasa, obviously, epatowanie ciałem nie jest czymś gorszącym, lecz biorąc pod uwagę ten ostatni singiel i przecieki z TikToka, to Måneskin staje się samograjem, ale wcale nie muzycznym.

Dalej są charakterystyczni brzmieniowo, wpada w ucho surowość gitar i rytmiczna stopa w specyficznym połączeniu z basem, co daje efekt głuchego, okrojonego rytmu – sama uwielbiam te przerywniki, nie tylko w ich muzyce, ale w ogóle. Poza tym?

Niestety, bez szału, moim zdaniem temat fizyczności już zdążył się opatrzeć, to resztki zeszłego sezonu. I czy powinny szokować? Właściwie nie. I na pewno nie chciałabym, żeby stał się main theme Måneskin. Zero w tym pruderyjności, serio. Raczej martwię się o monotematyczność.

Måneskin – MAMMAMIA, posłuchaj singla

Måneskin dziś o północy wypuścili singiel MAMMAMIA, który najprawdopodobniej znajdzie się na ich kolejnej płycie, czyli kontynuacji Teatro D’ira. Volume 1. Utwór kontrowersyjny? Tylko dla tych, którzy ich nie znają. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →