Enea Spring Break wystartował! Zaczyna się koncertowy weekend w Poznaniu


25 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Enea Spring Break to jeden z ciekawszych muzycznych festiwali w Polsce, skupiający się na formule showcase’u. Krótkie występy, mnogość artystów – mniej lub bardziej znanych – co roku przyciągała do Poznania tłumy. Tym razem impreza zadebiutuje w nowej odsłonie – koniecznie sprawdźcie, kto wkrótce zawładnie tamtejszymi scenami.

Spring Break inny niż zazwyczaj

Tegoroczna forma Spring Breaka w niczym nie przypomina wcześniejszych edycji festiwalu. Rok 2020 nieco przedefiniował plany wobec wydarzenia, lecz organizatorzy wybrnęli z tego obronną ręką. Kilkanaście koncertów oraz warsztaty z songwritingu wystarczająco nasyci głód świeżej muzycznej krwi. W Poznaniu w dniach 19 września – 24 października zaprezentują się artyści przede wszystkim (lecz nie tylko) związani z stolicą Wielkopolski, zaś ich występy odbędą się, tak, jak do tego przywykliśmy, w różnych klubach w całym mieście.

Spring Break

Spring Break – poznańska śmietanka muzyczna

Program festiwalu, choć niewątpliwie okrojony, nie przyniesie Wam rozczarowania. Rosalie, Swiernalis, Wczasy, Zimnvy – to tylko niektórzy artyści, którzy postarają się uczynić z jesieni wiosnę. Wyczekiwanym występem jest też z pewnością koncert Baascha, który pod koniec sierpnia wypuścił album Noc – mroczną, elektroniczną, a przy tym dość zwiewną płytę, po raz pierwszy w całości po polsku. Mocnym punktem Spring Breaka będą także prezentacje debiutantów spod skrzydeł Kayaxu i projektu My Name Is New.

Spring Break: Baasch

Spring Break – ostatni weekend jesieni – line up

Jesteśmy już po serii pierwszych koncertów – szlaki tegorocznego Spring Breaka przetarł zespół Hope Leslie oraz Mikrobi.T, więc najwyższy czas szykować się na nowe. Ten weekend w Poznaniu będzie należał do Baascha, Vyspy oraz zdolnych i młodych podopiecznych My Name Is NewThekayetanu, Cukra oraz Smügy .

Spring Break prezentuje: My Name Is New, czyli thekayetan, Cukier i Smügy

Inicjatywa Kayaxu My Name Is New to projekt, który pozwala młodym artystom rozwinąć skrzydła, a także daje im szansę na wydanie swego materiału pod szyldem labelu. Wytwórnia nie tylko poszukuje nowych twarzy, ale także wspiera aspirujące talenty i narzuca swoje tempo na polskim rynku muzycznym. Ostatnim debiutem, który swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał poprzez My Name Is New jest zespół Bloo Crane – udany elektropopwy eksperyment o potencjale na przejęcie tej, nie do końca zagospodarowanej części polskiej sceny.

Bloo Crane – Attention

Już dziś w ramach Spring Breaku na poznańskiej scenie zaprezentują się kolejni wykonawcy projektu My Name Is New. Z przyjemnością przedstawiamy Wam zawodników Kayaxu.

Thekayetan nie tylko komponuje, ale również zajmuje się produkcją swoich numerów. Bity pod nóżkę i delikatny wokal to jego znaki rozpoznawcze. Gra alternatywnie, a w jego muzyce czuć zarówno stare disco, jak i znamiona dzisiejszych czasów

thekayetan – Skóra

Cukier ostatnimi czasy namieszał na scenie hip-hopowej, wprowadzając do rapu wstawki kojarzone z tą szeroko pojętą alternatywą. Wokalnie i instrumentalnie duet wymyka się wszelkim szufladkom, tworząc własny, osobliwy podgatunek.

Cukier – Cafe Central

Smügy to zaś muzyka nietypowa, elastyczna, giętka. Brzmią dźwięcznie i kusząco, sprawnie poruszając się po wibracjach między własnymi wokalami oraz siatką elektronicznego podkładu. Ich twórczość jest przyjemna i miękka.

SmügyDrive

My Name Is New: thekayetan, Cukier, Smügy – 25 września, Klubokawiarnia Tymczasowa, Poznań

Spring Break – sobotnia Noc Baascha

Baasch to artysta o międzynarodowym brzmieniu i zaskakującym wyczuciu muzycznych trendów. Elektronika jest obszarem jego zainteresowań, a on sam porusza się w niej, jak ryba w wodzie. Twórczość muzyka zdominował mrok oraz pewne podskórne (podźwiękowe?) uczucie niepokoju, które – może nie powinno – niezmiennie fascynuje. Koncert Baascha będzie promował jego najnowsze wydawnictwo – Noc.

Baasch – Miasto

Baasch – 26 września, Tama, Poznań – wejściówki na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl

Spring Break – jak brzmi Vyspa?

Elektroniczny duet oferuje przede wszystkim skrzyżowanie synthowych brzmień z uderzająco dziewczęcym wokalem. Kłaniają się tu inspiracje latami 80. i 90, ale Vyspa dodaje do tego szczyptę własnej interpretacji tego, jak można grać współczesne elektro. Ciekawostka, czy jednak coś więcej?

Vyspa – BOA

Vyspa – 27 września, MOK Dragon, Poznań

Enea Spring Break 2020 – 19.09 – 24.10 Poznań – bilety

Spring Break 2020 odbędzie się w dniach 19 września – 24 października w Poznaniu. Wejściówki na poszczególne wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl

zdjęcie główne: fot. Dominika Szatkowska

Enea Spring Break to jeden z ciekawszych muzycznych festiwali w Polsce, skupiający się na formule showcase’u. Krótkie występy, mnogość artystów – mniej lub bardziej znanych – co roku przyciągała do Poznania tłumy. Tym razem impreza zadebiutuje w nowej odsłonie – koniecznie sprawdźcie, kto wkrótce zawładnie tamtejszymi scenami. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →