Declan McKenna dzieli się nowym demo. Posłuchajcie „Macbetha”


12 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Declan McKenna to przyszłość brytyjskiej sceny muzycznej. Na tyle zdolny i alternatywny, że naprawdę błyszczy i wyróżnia się pośród anglojęzycznych artystów. W tym roku ukazał się jego drugi album Zeros, a on już raczy nas nowymi utworami.

Declan McKenna – na kogoś takiego czekaliśmy

Na rynku muzycznym nie jest lekko. Raz, że trzeba się przebić przez siatkę, która bezlitośnie odrzuca tych, którym braknie: nawet nie tyle talentu, co szczęścia, może zapału i wyczucia, dwa, że należy się tam utrzymać. Co czasem jest trudniejsze, niż samo zaistnienie. Declan McKenna ma za sobą udany debiut i bardzo przyjemny drugi album, Zeros. Furory niestety nie zrobił – a przynajmniej nie u nas. Poszukiwacze nowych nazwisk i postaci w światowej alternatywie jednak wiedzą, że warto na niego stawiać. Muzyk jest konsekwentny i podąża swym tropem, obranym już przy pierwszej płycie. Jego twórczość określa spójność, tematyczna i wizerunkowa. Mamy do czynienia z faktyczną jakościówką – jeśli nie wierzycie, spróbujcie się z teledyskiem do jego ostatniego singla.

Declan McKenna – Rapture

Declan McKenna – muzyk o pięknych twarzach

Artysta zajmuje się dokładnie taką muzyką, jakiej chce się słuchać zarówno po męczącym dniu w pracy, jak i na wyczekiwanym koncercie. Jest przyjemny, popowy, ale okraszony tą szczyptą inności, która nie pozwoli na wpuszczenie go do radia. Młodzieńczy entuzjazm aż bije z jego kawałków, co też przesądza o łatwości jego odbioru. Który nie zawsze jest prosty i oczywisty. Declan swobodnie dostarcza nam wrażeń z absolutnie różnych biegunów, tak muzycznych, jak i emocjonalnych. Żonglerka odczuciami to jego popisowa dyscyplina i radzi sobie w niej wyśmienicie.

Declan McKenna
źródło: Facebook/Declan McKenna

Z serii reinterpretacyjnych, na Spotify znajdziemy EPkę zawierającą akustyczne wersje piosenek McKenny oraz bonusowo – Hallucinate Dua Lipy, zagrane na żywo w BBC. I w tym wydaniu, również wypada znakomicie, tylko inaczej. Bardziej… pochmurnie.

Declan McKenna – Hallucinate – BBC Live Version

Declan McKenna – nowości na Soundcloudzie

Kilka dni temu na Instagramie artysty pojawiła się informacja, że, ot tak, na jego Soundcloud wpadło zupełnie nowe demo. Numer nosi tytuł Mackbeth i musi być przyjemną niespodzianką dla fanów artysty. Mimo, że od wypuszczenia przez muzyka nowego materiału nie minęło wiele czasu, słuchacze zawsze chcą więcej. A Wam, jak siadł kolejny kawałek Declana?

Declan McKenna – koncert, bilety

Artysta wkrótce pierwszy raz odwiedzi Polskę! Jego koncert w ramach Zeros Tour planowany jest na 4 maja 2021 roku w warszawskiej Proximie. Wejściówki są do nabycia na stronie Biletomat.pl.

zdjęcie główne: Facebook/Declan McKenna

Declan McKenna to przyszłość brytyjskiej sceny muzycznej. Na tyle zdolny i alternatywny, że naprawdę błyszczy i wyróżnia się pośród anglojęzycznych artystów. W tym roku ukazał się jego drugi album Zeros, a on już raczy nas nowymi utworami. Declan McKenna – na kogoś takiego czekaliśmy Na rynku muzycznym nie jest lekko. Raz, że trzeba się przebić […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Declan McKenna - Warszawa, Proxima | 04.05.2021

Biletomat.pl
89 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.