fot. Bartek Hałat Fotografia

Co słychać w Betonowym Lesie? Przygotuj się na koncert


04 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Betonowy Las to cykl miejskich koncertów, które odbywają się w Poznaniu, dokładniej, w miejscu, w które zawsze zabiera się znajomych “nie stąd”, by sprzedać im imponujący obraz nocnego życia w stolicy Wielkopolski. Nocny Targ Towarzyski ugości wszystkich spragnionych wrażeń i muzyki na żywo, a my poradzimy Wam, jak właściwie nastroić się przed wyczekanym muzycznym show.

Betonowy Las – prawdziwie miejski festiwal

Lato pozwoliło nam odżyć i powrócić do formy jeszcze sprzed pierwszego lockdownu. Pojawiło się tyle wydarzeń kulturowych, że możemy spośród nich swobodnie wybierać i przebierać i na pewno będziemy zadowoleni z tego wakacyjnego sezonu. Pierwsze skrzypce grają oczywiście polscy artyści: jest to zresztą całkowicie zrozumiałe. Na większe, arenowe i stadionowe koncerty trzeba jeszcze odrobinę poczekać. Nasza rodzima scena ma się jednak zupełnie dobrze i stoi wcale mocnymi zawodnikami. Rok 2020 był bardzo obfity w nowości płytowe oraz debiuty, więc muzycy mają w zanadrzu nowości oraz niespodzianki.

Odbiór muzyki z perspektywy fana również się nieco zmienił, a każdy koncert na żywo, którego nie trzeba oglądać za pośrednictwem streamu, już sam w sobie przyprawia o szybsze bicie serca. Miejskie festiwale są zaś idealną opcją, by pokorzystać z przywilejów otwartej kultury. Cykl Betonowy Las odbywa się w Poznaniu, na Nocnym Targu Towarzyskim. W ramach tego miejskiego minifestiwalu wystąpią artyści reprezentujący najróżniejsze gatunki, będący zarazem topowymi wykonawcami w Polsce.

Zapraszamy wszystkich utęsknionych za muzycznymi doznaniami, koncertami i integracją. Letnia woń wolności, w bezpiecznych dla Wszystkich warunkach

– zapewniają organizatorzy wydarzeń
Betonowy Las Happysad Tymek Coals Clock Machine Organek bilety
fot. Nocny Targ Towarzyski

Kto zagra w Betonowym Lesie?

Przyznam, że sierpniowo-wrześniowy line-up jest srogi i kusi, żeby sprawdzić absolutnie wszystkie nazwiska w składzie eventu. Betonowy Las w lipcu zamknął koncert Darii Zawiałow i był to finał na miarę jej możliwości, czyli niezwykle mocny i energetyczny, zapowiadający złotą erę Wojen i Nocy. W sierpniu zaś pałeczkę po artystce przejmie bezpośrednio zespół Happysad. Po zespole można spodziewać się dosłownie wszystkiego – zwłaszcza, że z olbrzymią pompą świętują 20-lecie swojej scenicznej kariery, zarówno szczególnymi koncertami, jak i nowym, wyjątkowym wydawnictwem Odrzutowce i kowery. Kolejnym składem, który zawita na Nocnym Targu Towarzyskim jest Clock Machine, absolutnie intrygujący twór o inspiracjach sięgających rocka, funku i elektroniki. Grupie przewodzi Igor Walaszek, aczkolwiek cały skład – basista i wokalista Konrad Nikiel (solowo występujący jako Koko Die), gitarzysta Jakub Wojtas oraz perkusista Piotr Wykurz – to totalnie charyzmatyczni, magnetyczni muzycy. Ich brzmienie audio jest dobre – na żywo to petarda. Finałem sierpniowych koncertów będzie występ Tymka, który odbędzie się tuż po premierze jego albumu Popularne. Idealny tajming, by usłyszeć na żywo nieśmigane nówki sztuki, ale na pewno nie zabraknie też takich hitów, jak Rainman, czy Język ciała.

Przeczytaj: TOP 5 nieoczywistych utworów Clock Machine

Na wrzesień zapowiedziane są dwa koncerty i na pierwszy ogień idzie duet Coals. Kacha i Lucassi to tandem, jakich mało – są intrygujący, eklektyczni i przy tym wyjątkowi. Muzyka, którą tworzą błądzi od letnich hitów, po ponurackie misteria odprawiane przy wibrującej, choć naznaczonej śladami popu elektronice. Ostatecznie, cykl Betonowy Las zostanie zamknięty przez zespół Organek, który szumnie zapowiedział swój powrót z nowym materiałem. Do tej pory ukazała się płyta Ocali nas miłość z okazji 77. rocznicy powstania warszawskiego, a już 8 października wyjdzie album Na razie stoję, na razie patrzę. Być może na koncercie Organka będzie można usłyszeć nowości z krążka jeszcze przedpremierowo!

Daria Zawiałow – Wojny i Noce

Jak przygotować się na Betonowy Las?

Przychodzimy z garścią tipów, co zrobić, aby koncerty na Nocnym Targu Towarzyskim były jeszcze lepsze i zapadły Wam w pamięć jeszcze bardziej.

#1 Zbadaj teren

Wydaje mi się, że każdy lokals zna i ceni tę miejscówkę, ale mały rekonesans przed też nie zaszkodzi. Jeśli zaś ktoś wybiera się na koncerty z okolic Poznania (albo i z daleka), to warto wybrać się na małe zwiedzanko. Obczaić strefę gastro, zobaczyć, jak wygląda stara hala kolejowa, zapoznać się dokładnie z wszystkimi atrakcjami, jakie Nocny Targ Towarzyski ma do zaoferowania. Warto też wiedzieć, że koniec koncertu absolutnie nie równa się tam z końcem imprezy. Wręcz przeciwnie – jest do niej po prostu bardzo trafnym wstępem. Betnowy Las – najpierw muzyczne szaleństwo pod sceną, a później – pod DJ-ką. Pamiętajcie, wciąż jest lato. A sen jest dla słabych.

Betonowy Las Happysad Tymek Coals Clock Machine Organek bilety
fot. Nocny Targ Towarzyski

#2 Pamiętaj o narzędziach

Miejscówka jest maks fotogeniczna i totalnie wpasowuje się w instagramowe trendy. Żeby jednak mieć sesję bardziej klimatyczną niż szybkie zdjęcie pod neonem cyknięte z iPhone’a, dobrze pomyśleć o tym zawczasu i uzbroić się w instaxa, polaroida lub inny aparat analogowy. Uwierzcie, takie foty dają zupełnie inny klimat i zupełnie inny vibe. Na profilach będą wyglądać świetnie, a w albumie – jeszcze lepiej.

Nocny Targ Towarzyski koncerty bilety
fot. Nocny Targ Towarzyski

#3 Betonowy Las – poznaj etymologię

Kwestia interpretacyjna jest oczywiście banalna – miasto, beton, las ukośnik pustynia – mieszczuchy wiedzą, o co biega. Korzystając jednak z okazji, radzimy przypomnieć sobie utwór z debiutu The Dumplings No Bad Days, pod tym samym tytułem. Rzadko już wpada na koncertową setlistę, więc słuchanie w domowych warunkach będzie w sam raz.

The Dumplings – Betonowy Las 

Betonowy Las – Nocny Targ Towarzyski – koncerty – bilety

Wejściówki na wszystkie wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl. Poniżej przedstawiamy pełną rozpiskę koncertów.

15 sierpnia 2021 – Happysad – Nocny Targ Towarzyski, Poznań – bilety
22 sierpnia 2021 – Clock Machine – Nocny Targ Towarzyski, Poznań – bilety
31 sierpnia 2021 – Tymek – Nocny Targ Towarzyski, Poznań – bilety
5 września 2021 – Coals – Nocny Targ Towarzyski, Poznań – bilety
18 września 2021 – Organek – Nocny Targ Towarzyski, Poznań – bilety

Betonowy Las to cykl miejskich koncertów, które odbywają się w Poznaniu, dokładniej, w miejscu, w które zawsze zabiera się znajomych “nie stąd”, by sprzedać im imponujący obraz nocnego życia w stolicy Wielkopolski. Nocny Targ Towarzyski ugości wszystkich spragnionych wrażeń i muzyki na żywo, a my poradzimy Wam, jak właściwie nastroić się przed wyczekanym muzycznym show. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →