fot. materiały prasowe

Tymek kreśli obraz miasta w singlu „Kokaina”


30 lipca 2021

Podziel się newsem:

Tymek właśnie podzielił się kolejnym singlem ze swojego albumu Popularne. Premiera płyty już za dwa tygodnie, a tymczasem posłuchajcie, jak artysta opowiada o wciągającym go miastu w utworze Kokaina.

Tymek cały czas jest Popularny

Artysta nie ustaje w staraniach, by przypominać, że już niedługo ukazuje się jego następny, klubowy album. Już nie z nazwy, lecz z całą pewnością sądząc po zawartości, bowiem każdy z dotychczas opublikowanych singli to imprezowy banger w taki, czy inny sposób. Do tej pory Tymek oddał w ręce fanów i iście parkietowe kawałki i numery idealne pod bucha, doskonale balansując swoim kontentem. Popularne zapowiadają się materiałem przemyślanym i bardzo wyważonym – tak jakościowo, jak i treściowo.

Na nadchodzącym albumie artysty miało znaleźć się szesnaście kawałków, z których każdy został stworzony z innym producentem. W owej szesnastce znajdował się również jeden nieobsadzony slot, przeznaczony dla zwycięzcy konkursu producenckiego.

Przeczytaj: Tymek prezentuje swoją „Popularną” szesnastkę

Raper jednak nieoczekiwanie wypuścił singiel, który nie znajduje się na opublikowanej trackliście płyty. Czy roboczy Plastik stał się Kokainą?

Tymek Popularne Kokaina
Facebook/Tymek

Miasto jak narkotyk, czyli wizja urbanistycznego zatracenia

Motyw miasta to stały temat nie tylko przecież rapowych rozterek. Artyści wszelkiej maści brali na warsztat pisanie o znajomych ulicach, lecz pewnym trendem naszych czasów, jest postrzeganie miasta, jako pułapki. Labiryntu. Dalej: nawet nie miejsca, a pewnej sytuacji, w jaką nieopatrznie zostaliśmy wrzuceni. Tymek nie wyłamuje się z tego nurtu, a porównując miasto do kokainy, wyraźnie zaznacza, jak łatwo jest uzależnić się od mocnych, miejskich bodźców. Kamael oraz SecretiveSuicide wibrującym bitem znakomicie oddali nocną aurę i roztrzęsiony, niezbyt pewny powrót do domu po zbyt ostrej imprezie. Utwór jest utrzymany w klimacie szpilek stukających o bruk i szlugów odpalanych jeden od drugiego – wciąga.

Tymek – Kokaina

Tymek – 29 sierpnia – Poznań – bilety

Artysta już 29 sierpnia wystąpi na Nocnym Targu Towarzyskim w Poznaniu. Bilety na koncert są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Tymek właśnie podzielił się kolejnym singlem ze swojego albumu Popularne. Premiera płyty już za dwa tygodnie, a tymczasem posłuchajcie, jak artysta opowiada o wciągającym go miastu w utworze Kokaina. Tymek cały czas jest Popularny Artysta nie ustaje w staraniach, by przypominać, że już niedługo ukazuje się jego następny, klubowy album. Już nie z nazwy, lecz […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Tymek | 29 sierpnia | Nocny Targ Towarzyski, Poznań

Biletomat.pl
75 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →