fot. Karol Kacperski

Happysad świętuje swoje 20-lecie wyjątkowym albumem „Odrzutowce i kowery”


22 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Odrzutowce i kowery nadchodzą, a wraz z nimi wielkie świętowanie, bowiem zespół Happysad obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Z tej okazji grupa szykuje wiele niespodzianek.

Happysad jest już 20 lat na scenie. Czas na świętowanie!

Kuba Kawalec, lider zespołu Happysad, już od jakiegoś czasu zdradzał, że jego grupa szykuje sporo muzycznych (i nie tylko) niespodzianek na ten rok. To wszystko w związku z okrągłym jubileuszem 20 lat działalności scenicznej Happysad. Gratulacje, Panowie!

Happysad Odrzutowce i kowery Bez cienia
Happysad, fot. Karol Kacperski

Happysad zapowiada nowy album. Odrzutowce i kowery to wyjątkowe dwupłytowe wydawnictwo

W lutym tego roku, zespół pisał na swoim Facebooku:

Siedzimy w studio pracując nad płytą, którą wstępnie dla samych siebie nazywamy „Covery i odrzutowce”.

Niewiele się od tego czasu zmieniło, bo ostateczny tytuł zapowiedzianego właśnie oficjalnie, nowego albumu zespołu Happysad, który ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, to… Odrzutowce i kowery! Jak się można domyślić – tytuł to nieprzypadkowy, bowiem na wydawnictwie znajdą się prawdziwe odrzutowce – siedem, nigdy wcześniej niepublikowanych utworów z poprzednich albumów grupy oraz kolejne siedem kowerów w rozumieniu nowych wersji dobrze znanych fanom Happysad piosenek, które zostały poddane znacznemu aranżacyjnemu liftingowi.

Zobacz również: Muzyczna pełnoletniość – wywiad z Kubą Kawalcem z zespołu Happysad

Happysad Odrzutowce i kowery Bez cienia
Happysad, fot. Karol Kacperski

Bez cienia – jubileuszowy singiel od Happysad

Co by nie pozostać gołosłownym, zespół podzielił się właśnie pierwszą zapowiedzią albumu Odrzutowce i kowery, którą jest singiel Bez cienia. Stylistycznie to dość niespotykane dotąd brzmienie w szeregach Happysadu, pełne przesterowanych gitar i bardziej drapieżnych, zaczepnych, a nawet wkurzonych dźwięków, niż balladowych kompozycji, z których słynie grupa.

Kuba Kawalec mówi o utworze Bez cienia:

Ten króciutki tekst to hołd dla moich przyjaciół, dzięki którym trwa nasza przygoda życia. Dzięki Wam uczę się szanować ludzi, szanować odmienność, lubić świat i ostatecznie akceptować siebie. W szerszym ujęciu niech ta piosenka będzie cegiełką na budowie lepszego i trwalszego społeczeństwa. Tego teraz potrzebujemy i tego nam wszystkim życzę!

Zobacz również: Kuba Kawalec z zespołu Happysad idzie na swoje

Singlowi towarzyszy oczywiście teledysk, za którego koncepcję odpowiada sam zespół. Muzycy postanowili uwiecznić w nim pracę Nikodema Szewczyka – urodzonego w Pabianicach malarza, rysownika i grafika, który jest autorem okładki albumu Odrzutowce i kowery. Klip, nagrany w jego warszawskiej pracowni na Bielanach to zapis pracy artysty nad tym projektem, którego finalną wersję widzimy w ostatniej scenie.

Happysad Odrzutowce i kowery Bez cienia
Happysad – „Odrzutowce i kowery”, okładka albumu

Sam zespół pisze o swoim pomyśle na teledysk do singla Bez cienia, którego realizacji podjął się Szymon Wasylów z RED Film Production:

Jesteśmy totalnie szczęśliwi, bo udało nam się obsadzić główną rolę wyjątkowym artystą młodego pokolenia i sfilmować go przy tworzeniu okładki „Odrzutowców…”.
Na prace Nikodema Szewczyka natknęliśmy się w sieci i od pierwszej chwili zgodnie obdarzyliśmy je i samego autora bardzo wyraźnym pozytywnym uczuciem. Jego prace ujęły nas barwami, kreską, emocjami, ekspresją, więc decyzja o podjęciu współpracy z Nikodemem zapadła szybko i jednomyślnie. Wydał nam się idealnym kandydatem do zwizualizowania tych dwudziestu kolorowych lat w zespole. Dziękujemy za możliwość podglądania okiem kamery procesu powstawania okładki i mamy nadzieje na wiele wspólnych projektów!

Nowy album od Happysad – znamy datę premiery!

Dwupłytowy album Odrzutowce i kowery ukaże się nakładem wytwórni Mystic Production już 27 sierpnia tego roku. Wydawnictwo będzie również dostępne na kolorowych winylach. Więcej informacji na temat preorderu tego albumu poznamy jutro. Nie przegapcie!

Powstała biografia zespołu Happysad. Premiera jeszcze w tym roku!

To jednak wciąż nie koniec niespodzianek od zespołu Happysad z okazji 20-lecia swojej działalności muzycznej. Jeszcze w tym roku ukaże się również wyjątkowa książka Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad, której autorka, Żaneta Gotowalska, opowie historię grupy, która choć nie należy do mianstreamu, to jej piosenki znają wszyscy.

Wydawnictwo będzie miało swoją premierę 13 października 2021 roku, a preorder książki jest już dostępny na stronie kulturalnysklep.pl. W jej opisie czytamy:

Z okazji swoich 20. urodzin zespół ze Skarżyska-Kamiennej opowiada własną historię z pomocą dziennikarki Żanety Gotowalskiej. Głos mają także fani grupy i współpracownicy, również ci, z którymi drogi Happysad się rozeszły. Jest tu miejsce na konflikty, rozstania, rozliczenie się z ludzkimi słabościami, a także z pierwszym wielkim przebojem „Zanim pójdę”, który z biegiem lat stał się kulą u nogi zespołu, jego „gębą”. Dziś, kiedy Happysad wypracowało sobie nowe brzmienie, a największe dramaty ma już najwyraźniej za sobą, na cały świat spadły koronawirusowe ograniczenia, z zakazem koncertów na czele. To wyzwanie godne zespołu, który co rusz wynajduje sam siebie na nowo.

książka Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad
„Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, okładka książki

Happysad – Jarocin Festiwal 2021 – bilety

Zespół latem wystąpi na festiwalu w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 16 – 18 lipca 2021. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Odrzutowce i kowery nadchodzą, a wraz z nimi wielkie świętowanie, bowiem zespół Happysad obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Z tej okazji grupa szykuje wiele niespodzianek. Happysad jest już 20 lat na scenie. Czas na świętowanie! Kuba Kawalec, lider zespołu Happysad, już od jakiegoś czasu zdradzał, że jego grupa szykuje sporo muzycznych (i nie tylko) […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Jarocin Festiwal I 16-18 lipca I Jarocin

Biletomat.pl
169 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →