fot. Paweł Brześciński

Rockowe uderzenie podczas kieleckich Juwenaliów

Obserwuj nas na instagramie:

21 maja podczas kieleckich Juwenaliów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wystąpią dwa zespoły, które są gwarantem świetnej zabawy – happysad oraz Akurat. Sprawdź szczegóły.

Czołówka polskich zespołów ska zagra w Kielcach

Tegoroczne Juwenalia w Kielcach zapowiadają się niezwykle ciekawie i są wydarzeniem, które zadowoli każdego, niezależnie od preferowanego gatunku muzycznego. Już 21 maja, zaledwie dzień po niezwykle mocnym hip-hopowym uderzeniu (zagrają Kizo, Guzior i Żabson), w Amfiteatrze Kadzielnia wystąpią dwa czołowe polskie zespoły tworzące muzykę ska, z mocnymi wpływami rocka – happysad oraz Akurat. W przypadku zarówno jednych, jak i drugich można mówić już o weteranach polskiej sceny, którzy od ponad 20 lat tworzą i mocno wpływają na rodzimy przemysł muzyczny. Zespół happysad, pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej może pochwalić się m.in. 5 platynowymi i 3 złotymi płytami w dorobku. Jeśli chodzi o Akurat z kolei, mówimy o artystach, których pierwsze działania muzyczne kształtowały naszą scenę w następnych latach. Zarówno utwory lżejsze, jak hit Lubię mówić z tobą i trudniejsze, jak protest song Do prostego człowieka, stanowiły ogromną inspirację, do której przyznaje się dziś wielu artystów. Bilety na wspólny koncert zespołów happysad i Akurat w ramach kieleckich Juwenaliów można kupić na stronie biletomat.pl. Gwarantujemy świetną zabawę w rytmie ska.

happysad – Zanim pójdę

,

Akurat – Lubię mówić z tobą

21 maja podczas kieleckich Juwenaliów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wystąpią dwa zespoły, które są gwarantem świetnej zabawy – happysad oraz Akurat. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Czołówka polskich zespołów […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →