fot. Bartłomiej Halat

Happysad i ich koncertowy suplement do trasy z okazji XX-lecia


20 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Happysad wraca na jubileuszową trasę. Kolejne koncerty już wiosną 2022. Sprawdźcie terminarz i nie przegapcie tych wybitnych muzycznych urodzin!

Happysad świętuje swój jubileusz nie inaczej niż koncertami

Happysad nie przestaje świętować! I nie ma się co temu dziwić, w końcu dwadzieścia lat na scenie to nie lada wyczyn! Z tej okazji, minionej jesieni zespół ruszył w wyjątkową trasę XX-L, w ramach której jubileuszowo wybrzmiała przekrojowa setlista z całego dotychczasowego dorobku grupy, w tym oczywiście odrzutowce i kowery z najnowszego wydawnictwa Happysad o tym samym tytule. Byliśmy tam, a nasze wrażenia znajdziecie poniżej!

Przeczytaj również: Na cały Poznań z całych sił! – relacja z jubileuszowego koncertu Happysad w Tamie

Happysad koncerty wiosna 2022
koncerty Happysad, fot. Bartłomiej Halat

Happysad na drugą nóżkę. Zespół zaprasza na drugą odsłonę swojej jubileuszowej trasy XX-L

W ramach dalszego aktu celebracji swojego XX-lecia, Happysad dołączają do trasy XX-L suplement w postaci jesiennej odsłony jubileuszowej trasy, w ramach której zespół odwiedzi osiem polskich miast, gdzie zaprezentuje wciąż przekrojową, choć różniącą się od tej jesiennej setlistę swoich największych przebojów. I nie tylko! Sami muzycy zdradzają, że podczas ich najbliższych koncertów usłyszymy również utwory nieoczywiste, zapomniane, rzadko grane.

„Ta zima kiedyś musi minąć” – cytując klasyka. A wtedy my, cali na biało albo w sumie zielono, ruszamy w trasę. Nazywamy ją trasą wiosenną (choć zazwyczaj zaczyna się w drugiej połowie lutego, czyli w wyraźnej odległości od sezonu rozkwitania), bo spieszy nam się do słońca. Spieszymy się też do Państwa, a ten pęd jest zdecydowany, bezwzględny, niestrudzony tym bardziej, że w dalszym ciągu zamierzamy świętować z Wami naszą dwudziestkę. Dwie dekady na scenie, osiem płyt, ileś tam numerów (no nie będziemy liczyć, wybaczcie), jest z czego wybierać. Z tej okazji względem trasy jesiennej zmieni się nieco koncertowa setlista. Czuliście się zaskoczeni jesienią? Teraz zaszalejemy równie odważnie. Wrzucimy do niej oczywiste standardy i utwory nieoczywiste, zapomniane, rzadko grane. Brakowało Wam czegoś na poprzednich urodzinach? Duża szansa, że tym razem to usłyszycie! Trasa jest nieco rozwleczona w czasie, ale koncertów TYLKO OSIEM. Odpowiednio zaplanujcie podróże po Polsce 😉

Serdecznie zapraszamy.
Naładujmy sobie wspólnie baterie, by szybko zleciało nam do wiosny i lata! – pisze zespół na swoim Facebooku.

Happysad Odrzutowce i kowery Bez cienia
Happysad, fot. Karol Kacperski

Na scenie Happysad… i nie tylko!

Dodatkowo, podczas nadchodzących koncertów Happysad nie zabraknie już niemalże stałego akcentu ich występów, czyli wyjątkowych supportów debiutujących artystów. Tym razem, przed zespołem zaprezentują się znani już z jesiennej odsłony trasy XX-L: Zagi, Kathia, Sad Smiles oraz po raz pierwszy przed Happysad Jakub Skorupa, o którym muzycy zespołu piszą:

Jakub Skorupa ma sentymentalny flow, ma świetne songi i pomysł na swoją autorską muzykę łączącą elementy hip-hopu z jazzującymi klimatami i bardzo sugestywnymi tekstami o dzieciństwie na Śląsku. Sprawdźcie koniecznie tego artystę. Będziecie mogli się chwalić znajomością twórczości Jakuba jeszcze przed debiutancką płytą, która przeniesie zapewne go szybciutko do pierwszej ligi. Tak czujemy!

Przeczytaj również: „Moja muza to nie zawody” – wywiad z Jakubem Skorupą

Jakub Skorupa – Pociągi towarowe, posłuchaj!

Koncerty 2022 – sprawdź, gdzie zagra Happysad!

Zanim jednak Happysad ruszy w dalszą część swojej jubileuszowej trasy, w najbliższym czasie zespół tradycyjnie już zagra podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w piątek, 28 stycznia w Żyrardowie, zaś w niedzielę, 30 stycznia, w ramach koncertu głównego w namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie oraz w studiu telewizyjnym. Nie przegapcie tych występów, bo potem już tylko kluby!

Sprawdźcie, jak prezentuje się szczegółowa rozpiska nadchodzącej trasy koncertowej zespołu Happysad!

  • 19 lutego 2022 roku – Wrocław, Stary Klasztor + Zagi
  • 04 marca 2022 roku – Kielce, Targi + Kathia
  • 05 marca 2022 roku – Warszawa, Palladium + Kathia
  • 18 marca 2022 roku – Gdynia, Ucho + Zagi
  • 19 marca 2022 roku – Bydgoszcz, Fabryka Lloyda + Zagi
  • 25 marca 2022 roku – Rzeszów, Pod Palmą + Sad Smiles
  • 26 marca 2022 roku – Kraków, Kwadrat + Jakub Skorupa
  • 30 kwietnia 2022 roku – Czersk, GOK + Zagi
Happysad koncerty wiosna 2022
Happysad – koncerty z trasy “XX-L”, wiosna 2022

Happysad wraca na jubileuszową trasę. Kolejne koncerty już wiosną 2022. Sprawdźcie terminarz i nie przegapcie tych wybitnych muzycznych urodzin! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Happysad świętuje swój jubileusz nie inaczej […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →