18-stkowa podróż w przeszłość z Happysad – relacja z koncertu w Poznaniu


12 listopada 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Happysad zaprosił Poznaniaków na swoją 18-stkową imprezę. Była to taneczna, ale też refleksyjna podróż po całej dyskografii zespołu. Sprawdźcie, jak bawiliśmy się w Tamie!

Na jesienne koncerty Happysad czekam zawsze z dużą niecierpliwością. To już mała, koncertowa tradycja. Choć mogłoby się wydawać, że muzycznie znam ten zespół na wylot i niewiele może mnie zaskoczyć, to jednak czułam, że wieczór w Poznaniu będzie wyjątkowy. Nie było inaczej.

Urodzinowa impreza z zespołem Happysad

Happysad zaprosił nas na swoją osiemnastkę i takich osiemnastek życzę każdemu. Tanecznej, ale nie przaśnej, w towarzystwie przyjaciół i wśród kumpelskiej atmosfery. Właśnie taką imprezę zafundował nam zespół podczas swojego koncertu w poznańskiej Tamie.

Muzycy, w ramach tej wyjątkowej celebracji postanowili ustawić setlistę chronologicznie, od najstarszych płyt do tych najnowszych. Równocześnie obrali bardzo sprawiedliwy dobór piosenek – po trzy z każdego albumu. I choć wiadomo, że koncertowych przebojów Happysad ma niezliczoną ilość i takich trójkowych zestawień można by wybrać co najmniej kilka – pomysł się bardzo dobrze sprawdził.

Happysad – Zanim Pójdę, zobacz nagranie z koncertu

Muzyczna podróż z i do przeszłości

Happysad zabrał nas w muzyczną podróż pełną wspomnień. Od debiutanckiego albumu Wszystko Jedno, któremu przyświeca kultowy hit Zanim Pójdę, przez Podróże z i pod prąd, Nieprzygodę, Ciepło/Zimno i Mów mi dobrze z takimi utworami jak Łydka, 30 raz, Milowy Las, Made in China czy Most na Krzywej na czele. Nie zabrakło też najnowszych albumów Jakby nie było jutra i Ciało Obce z reprezentacją w postaci chociażby Smutnych Ludzi, Tańczmy czy Nadzy na mróz.

Rekordowo Letnie Lato również zawitało do Tamy

Pojawiła się także zapowiedź nadchodzącego, ósmego albumu zespołu – Rekordowo Letniego Lata w postaci najnowszego singla Jak Dawniej. Zwieńczeniem wszystkiego było niesamowite wykonanie Heroiny z solówką Michała Bąka na saksofonie, która po raz kolejny przyprawiła mnie o ciarki i emocjonalne dreszcze. Mistrzostwo.

Gość coverowy

Dodatkowo koncert umilił Szymon Paduszyński, tworzący pod pseudonimem EEMEE, który został wielkopolskim laureatem konkursu coverowego, organizowanego przez Happysad. Przy okazji płyty Ciepło/Zimno Szymon zaprezentował swoją elektroniczno-gitarową wersję wyczekiwanego przez poznańską publiczność utworu Bez Znieczulenia.

Gniewne Noże na rozgrzewkę

Przed daniem głównym w postaci zespołu Happysad wystąpiła również dobrze zapowiadająca się kapela Noże, która jest nowym nabytkiem wytwórni FONOBO. Na czele z charyzmatycznym wokalistą Karolem Kruczkiem zaprezentowali rockowo-punkowy materiał ze swojego świeżego, debiutanckiego albumu Gniew. Fani surowych, gitarowych brzmień powinni mieć ich na uwadze!

Panowie, ale gdzie w Piwnicy u dziadka?!

No właśnie. Malkontenci mogliby narzekać na to, że wielu przebojów podczas tego jubileuszowego koncertu Happysad zabrakło i nie myliliby się. Jednak przy tak obfitej dyskografii przepełnionej tyloma koncertowymi hitami, jak w przypadku zespołu Happysad, naprawdę trudno stworzyć selekcję na zaledwie dwadzieścia parę utworów. Mimo to muzycy wybrnęli z tego niełatwego wyzwania, a ich koncert trwał ponad dwie godziny, co jest dużo ponad normę.

Poza tym, urodzinowy koncert Happysad miał wszystko, czego potrzebuje dobra osiemnastka. Były wspomnienia z lat młodości, czasem nawet trochę zawstydzające, było przede wszystkim tanecznie i imprezowo, ale także dojrzale, jak na pełnoletni zespół przystało.

Happysad – Smutni Ludzie, zobacz nagranie z koncertu

Już od kilku dobrych lat obserwuję, jak ten zespół się rozwija, ewoluuje i tworzy coraz trudniejsze i wymagające zaangażowania słuchacza płyty. To już nie ten zespół, co gra pod nóżkę i umila picie piwka na imprezach studenckich, choć i tam można ich spotkać. Jednak wielu może się zdziwić.

Przekrojowa setlista, na którą zdecydowali się muzycy, doskonale pokazała ten rozwój zespołu. Starszym fanom Happysad przypomniała pierwsze, trochę może już nawet zapomniane przeboje, a nowszym je pokazała. Z tego koncertu nikt nie powinien wyjść niezadowolony, a jeśli do Waszego miasta ta 18-stkowa impreza dopiero dotrze – nawet się nie wahajcie! Idźcie i bawcie się dobrze!

happysad koncert w poznaniu
Fot. Medleyland.pl

Zdjęcia główne – Fot. Medleyland.pl

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Koncerty Rock

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.