Jakub Guzik

BOKKA zapowiada nowy album! Znamy datę premiery „Blood Moon”


20 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Nowości od najbardziej tajemniczego zespołu w Polsce nadchodzą! BOKKA powraca ze swoim nowym, czwartym albumem – Blood Moon, który lada moment ujrzy światło dzienne. Będą również koncerty – sprawdźcie gdzie i kiedy!

BOKKA z muzycznym scenariuszem nadchodzącej apokalipsy

Zamaskowana czwórka artystów, kryjących się pod nazwą BOKKA, to absolutny fenomen polskiej sceny muzycznej, który w swojej twórczości łączy najbardziej odległe otchłanie elektroniki z nieco bardziej przyziemną alternatywą. Na swoim koncie mają już trzy świetnie przyjęte albumy: BOKKA, Don’t Kiss And Tell oraz Life on Planet B. Czas zatem rozpocząć kolejny rozdział tej muzycznej przygody…

Zobacz również: BOKKA powraca w apokaliptycznej odsłonie. Nowy singiel Blood Moon już jest

BOKKA Blood Moon premiera albumu koncerty 2022
BOKKA / fot. Filip Blank, art. Tomasz Goławski

Po wnikliwej eksploracji Planety B, która miałaby być substytutem życia na Ziemi, BOKKA przynosi się na księżyc, jednak wciąż pozostaje w tej apokaliptycznej narracji, zapoczątkowanej swoim trzecim albumem z 2018 roku. Tytułowy krwawy księżyc, opisujący nadchodzące wydawnictwo zespołu, to zjawisko, które według wielu legend i wierzeń miało przyczynić się do końca świata. Tę niezwykłą muzyczną opowieść, w której śledzimy losy bohaterów zmagających się z różnymi obliczami zbliżającego się kataklizmu, pochłoniętych przy tym osobistymi emocjami, rozterkami, płonnymi postanowieniami oraz rozważaniami nad sensem istnienia, zainspirował scenariusz napisany przez zaprzyjaźnioną z zespołem reżyserkę i scenarzystkę – Dorotę Piskor.

Zobacz również: How… It All Ends – BOKKA z wizją końca świata na koniec roku

BOKKA – How… It All Ends, posłuchaj!

BOKKA ponownie pod skrzydłami Bogdana Kondrackiego, a jednak w zupełnie nowej odsłonie

Filmowa aura przeniosła artystów w rejony, w których jako BOKKA nigdy wcześniej nie byli. Zespół zdecydował się na nietypowe dla siebie środki wyrazu korzystając m.in. z brzmień orkiestrowo-symfonicznych. Bliskie stały im się nie tylko instrumenty smyczkowe, ale także flety, klarnety, oboje czy fagoty. Wokale już nie są tylko na froncie, tkają też dywany w warstwie instrumentalnej. Jest to zasługa wielu godzin samplowania przeróżnych dźwięków, jakie może wydobyć z siebie człowiek. Płyta Blood Moon ma inną niż do tej pory u BOKKI melodykę, niespieszne tempo i narrację

– czytamy w opisie nadchodzącego wydawnictwa zespołu.

Pieczę nad opisywanymi wyżej brzmieniami, które usłyszymy na nowym albumie BOKKI, ponownie sprawował uznany producent Bogdan Kondracki, współtwórca projektu Kondraccy, odpowiedzialny również za sukcesy wielu polskich artystów, takich jak Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska czy Monika Brodka.

BOKKA Blood Moon premiera albumu koncerty 2022
BOKKA / fot. Filip Blank, art. Tomasz Goławski

Blood Moon – kiedy premiera nowego albumu BOKKI?

Czwarty album BOKKI Blood Moon, ujrzy światło dzienne już niedługo, a dokładnie w piątek 25 lutego 2022 roku. Od teraz możecie zamawiać go w preorderze dostępnym na stronie empik.com. Do tej pory płytę zwiastowały single 900, How… It All Ends oraz tytułowy Blood Moon. Tracklista obejmie w sumie dziesięć utworów, a całość prezentuje się następująco:

BOKKA – Blood Moon, tracklista albumu:

  1. Blood Moon
  2. How… It All Ends
  3. 900
  4. Altitude
  5. Noises From The Outside
  6. What if?
  7. Point
  8. The Abyss
  9. Walk On A Wire
  10. No Counting Backwards
BOKKA Blood Moon premiera albumu koncerty 2022
BOKKA – “Blood Moon”, okładka albumu, autor: Jakub Guzik

BOKKA i ich Blood Moon na żywo – bilety na koncerty 2022

To jednak wciąż nie koniec niespodzianek od BOKKI, jakie artyści przygotowali na nadchodzący czas. Najbardziej niecierpliwi fani grupy, którzy nie mogą się już doczekać powrotu zespołu na scenę, mają spore powody do radości. Już w marcu, chwilę po premierze swojego najnowszego albumu Blood Moon, BOKKA wyruszy w trasę koncertową promującą to wydawnictwo, w ramach której zagra w jedenastu miejscach w całej Polsce. Szykujcie się na dawkę solidnych, transowych, międzygalaktycznych brzmień. Nie może Was tam zabraknąć!

BOKKA – Blood Moon, posłuchaj!

Nowości od najbardziej tajemniczego zespołu w Polsce nadchodzą! BOKKA powraca ze swoim nowym, czwartym albumem – Blood Moon, który lada moment ujrzy światło dzienne. Będą również koncerty – sprawdźcie gdzie i kiedy! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →