Kondraccy prezentują kolejny singiel z “Życia Roju”


13 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Machina ruszyła! Kondraccy nie zwalniają tempa i już prezentują kolejny singiel zapowiadający ich wyjątkowy album Życie Roju. Zobaczcie teledysk!

Uosobiony debiut Kondrackich. Premiera albumu Życie Roju już niedługo

Życie Roju – niecodzienny album producenta Bogdana Kondrackiego i jego syna, Kacpra, ukaże się 22 stycznia 2021 roku. Do nagrania tej płyty artyści nie użyli żadnych instrumentów, a zastąpiły je odgłosy ludzi i zwierząt. Więcej o kulisach powstawania tego wyjątkowego projektu Kondrackich przeczytacie tutaj.

Życie Roju – nowy singiel Kondrackich

Życie Roju zapowiadał singiel Jednorożec z Kairu, w którym zagrały tylko owady. Czas na kolejną odsłonę wydawnictwa Kondrackich. Jest nią tytułowy utwór, który właśnie ujrzał światło dzienne wraz z wyjątkowym teledyskiem, w którym główną rolę, podobnie jak w obrazku do Jednorożca z Kairu zagrała, a raczej zatańczyła, Agnieszka Grochowska. Zobaczcie!

Na utwór Życie Roju złożyły się głównie dźwięki ptaków, bas krowy oraz chór Bogdanów. Artyści wspominają, że nagrywali ten kawałek w przenośnym studiu na działce, a tworząc akompaniament, czasem nie wiedzieli, czy śpiew ptaków dochodzi z ich głośników, czy dobiega po prostu zza okna. Bogdan Kondracki mówi o Życiu Roju:

To jeden z najukochańszych naszych utworów, Kacper stosuje tu technikę, którą roboczo nazywaliśmy “przydechem”, czyli śpiewa ekstremalnie cicho, wysoko, ale z dużą ilością powietrza. Tworzy to niesamowitą intymność muzyki.

Z kolei Kacper dodaje, że tworząc ten utwór, ale też całą płytę, panowie zainspirowali się słowami Lwa Tołstoja z Wojny i Pokoju:

Życie każdego człowieka ma dwie strony: życie osobiste, które jest tym swobodniejsze, im bardziej są abstrakcyjne zainteresowania człowieka i życie żywiołowe, życie roju, w którym człowiek zmuszony jest postępować wedle narzuconych praw.

Powyższy cytat wybrzmiewa na początku klipu czytany przez Krystynę Czubównę. Dalej Kacper mówi:

Tekst opowiada o próbie odnalezienia się w realnym świecie, pielęgnowania więzi międzyludzkich, przestrzegania reguł i norm społecznych, podczas gdy w środku aż wrze i do głowy wciąż przychodzą abstrakcyjne pomysły… to wyśpiewana historia mojego życia.

Kondraccy
Bogdan i Kacper Kondraccy

Machina ruszyła! Kondraccy nie zwalniają tempa i już prezentują kolejny singiel zapowiadający ich wyjątkowy album Życie Roju. Zobaczcie teledysk! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Uosobiony debiut Kondrackich. Premiera albumu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →