fot. Mason Poole

Billie Eilish wypuszcza „Guitar Songs” z dwoma singlowymi niespodziankami – „TV” i „The 30th”


22 lipca 2022

Podziel się newsem:

Billie Eilish zapewnia nam kolejną garść muzycznych wrażeń. Posłuchajcie Guitar Songs i wchodzących w ich skład dwóch nowych piosenek.

Billie Eilish powraca z nowościami

Billie Eilish wrzuciła do sieci najnowszą kolekcję, czyli Guitar Songs, która zawiera dwa single – TV i The 30th. TV miał już swoją premierę na żywo podczas koncertu wokalistki w Manchesterze zeszłym miesiącu, gdzie Billie zaprezentowała go razem z Finneasem.

Przeczytaj także: Billie Eilish zachęca do głosowania w wyborach śródokresowych w USA

Billie Eilish wypuszcza „Guitar Songs” z dwoma singlowymi niespodziankami - „TV” i „The 30th”
fot. Samir Hussein/WireImage

Finneas i ja naprawdę chcieliśmy, aby były one wypuszczone tak szybko, jak to możliwe. Więc oto są!! Występowanie razem z TV na trasie było dla nas również wielką atrakcją, więc wzięliśmy nagranie z pierwszego wieczoru, kiedy graliśmy go w Manchesterze, i umieściliśmy je w piosence. Dostaję dreszczy za każdym razem, gdy to słyszę. Mam nadzieję, że kochacie te piosenki, tak jak i ja i dziękuję za możliwość dzielenia się z Wami naszą muzyką

– mówi wokalistka.

TV wypuszczone w walce o prawo do aborcji

W ostatniej rozmowie z Apple Music Billie Eilish przyznała, że utwór TV powstał pod wpływem emocji, które artystce przysporzyła zniesiona ustawa Roe v. Wade.

Napisaliśmy tę linijkę na kilka tygodni przed jej [ustawy zapewniającej dostęp do aborcji we wszystkich stanach – przyp. red.] oficjalnym unieważnieniem. To był symbol zastępczy zagłady. To znaczy, wszystko to wydarzyło się w dniu Glastonbury, a ja po prostu siedziałam w domu z psami na trawie. Moja mama wyszła i powiedziała: „unieważnili ją”. Wszyscy byliśmy jak… Boże, to było jak kurtyna zagłady. To znaczy, nie było prawie żadnej obojętnej reakcji. Myślę, że teraz, kiedy o tym myślę, miałam tę nierealistyczną nadzieję, że wcale do tego nie doszło

– przyznaje Billie.

Wokalistka opowiedziała również o historii The 30th, która jest pierwszą piosenką, jaką Billie napisała z bratem od czasu Happier Than Ever.

Nazywa się The 30th, dlatego że coś w moim życiu wydarzyło się 30 listopada i było to niesamowite uczucie, które trzeba było po prostu przeżyć. Spisywałam wszystkie te myśli, które miałam. Byłam wtedy z Finneasem i powiedziałam: „Przepraszam, nie wiem, co zamierzałeś zrobić, ale musimy teraz napisać o tym piosenkę” i tak zrobiliśmy, i to była pierwsza piosenka, którą napisaliśmy od czasu powstania Happier Than Ever

– skwitowała artystka.

Billie Eilish przyznała również, że „ma nadzieję, że nagra kolejny album w przyszłym roku”.

Billie Eilish zapewnia nam kolejną garść muzycznych wrażeń. Posłuchajcie Guitar Songs i wchodzących w ich skład dwóch nowych piosenek. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Billie Eilish […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →