Znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas Fryderyk Festiwal 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Przed nami 26. edycja rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce, czyli Fryderyk Festiwal 2020. W Katowicach wystąpią m.in. Kayah, Muniek Staszczyk, Krzysztof Zalewski oraz Daria Zawiałow.

Fryderyk Festiwal to trzydniowe święto polskiej muzyki. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa formuła uroczystości wręczenia nagród. Galę po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach i otwarto dla publiczności.

Fryderyk Festiwal 2020 – zmiana daty dnia koncertowego

Tegoroczną edycję Fryderyk Festiwal zainauguruje Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR, która odbędzie się 8 marca. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później na tej samej scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki. Dzień koncertowy – z powodów organizacyjnych – został przeniesiony z piątku (13.03) na niedzielę (15.03).

Fryderyk Festiwal 2019
Fryderyk Festiwal 2019, fot. Radosław Kaźmierczak

Fryderyk Festiwal 2020 – pierwsi artyści

Podczas gali rozdania nagród na scenie MCK wystąpi Krzysztof Zalewski, który w ubiegłym roku wyjechał z Katowic z dwiema statuetkami. Po dłuższej przerwie na scenę powróci Muniek Staszczyk, który po raz pierwszy zaprezentuje na żywo materiał z nowej płyty – Syn Miasta.

Na katowickiej scenie pojawi się również Kayah która zachęca do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu:

Cieszę się, że po raz kolejny będę mogła wziąć udział w tym największym polskim święcie muzyki, jakim bez wątpienia są FRYDERYKI. Z wydarzeniem jestem związana od wielu lat i za każdym razem chętnie w nim uczestniczę. Ogromnie się cieszę, że od zeszłego roku w gali mogą uczestniczyć także fani, nie tylko osoby z branży muzycznej. Warto już teraz zaplanować sobie marcowy weekend w Katowicach i świętować z nami – muzykami.

Podczas gali z pewnością nie zabraknie emocji. W tym roku w systemie zarejestrowano ponad 1800 zgłoszeń. To rekord w historii wydarzenia.

Dzień później, 15 marca, dłuższe koncerty zagrają m.in.: Daria Zawiałow, która w tym roku wydała dobrze przyjęty album Helsinki, Natalia Przybysz, która zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty Jak Malować Ogień oraz Baranovski, który w tym roku zadebiutował z albumem Zbiór.

Fryderyk Festiwal 2020 - znamy pierwszych artystów

Bilety na Galę Muzyki Rozrywkowej oraz niedzielny festiwal są już dostępne w sprzedaży.

Przed nami 26. edycja rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce, czyli Fryderyk Festiwal 2020. W Katowicach wystąpią m.in. Kayah, Muniek Staszczyk, Krzysztof Zalewski oraz Daria Zawiałow. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →