Fryderyk Festiwal ponownie w Katowicach!


04 października 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Najważniejsze polskie nagrody muzyczne zostaną wręczone podczas drugiej odsłony Fryderyk Festiwalu w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8, 13-14 marca 2020 roku.

Fryderyki 2019 z nową formułą

W 2019 roku zadebiutowała nowa formuła rozdania najważniejszych polskich nagród muzycznych. Gala odbyła się po raz pierwszy w Katowicach oraz została otwarta dla publiczności. Nowością był także festiwal muzyczny, podczas którego wystąpiły gwiazdy polskiej muzyki.

fryderyk festiwal 2019
fot. Radosław Kaźmierczak

Fryderyk Festiwal 2020

W przyszłym roku najważniejsze polskie nagrody muzyczne zostaną wręczone podczas drugiej odsłony Fryderyk Festiwalu, ponownie w Katowicach. Imprezę otworzy Gala Muzyki Poważnej, która w niedzielę
8 marca 2020 r. zagości w zjawiskowych wnętrzach NOSPR.

Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień wcześniej na tej samej scenie, w ramach Fryderyk Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video mówi:

Bardzo się cieszę, że ponownie możemy zaprosić wszystkich miłośników muzyki do obchodów tego wyjątkowego święta. Od ponad 20 lat Fryderyki budzą ogromne emocje zarówno w samej branży, jak i wśród fanów muzyki, a dziś ponownie otwierają się na publiczność dzięki między innymi kontynuacji współpracy z miastem Katowice. W jego wyjątkowych przestrzeniach koncertowych w marcu przyszłego roku laureaci odbiorą swoje statuetki w kategoriach muzyki rozrywkowej, jazzowej i poważnej.

Poza uroczystą galą wręczenia nagród Fryderykom towarzyszyć będzie także wiele innych wydarzeń: koncerty festiwalowe, konferencje, warsztaty i seminaria. Z wielką przyjemnością obserwuję, jak Fryderyki stają się wyjątkową platformą integracji środowiska, edukacji, a także promocji młodych talentów.

Akademia Fonograficzna rozpocznie przyjmowanie zgłoszeń do Fryderyków w połowie października. Albumy i single będzie można zgłaszać w 20 kategoriach dla muzyki rozrywkowej, 11 dla muzyki poważnej oraz 3 dla muzyki jazzowej. Zgłoszenia będą przyjmowane do połowy listopada, a nominacje poznamy w styczniu.

fryderyk festiwal 2019
fot. Radosław Kaźmierczak

Sprzedaż biletów wystartuje na przełomie października i listopada.

Sprawdźcie naszą relację z poprzedniej edycji: Trzy na trzy – za co chwalimy, za co ganimy Fryderyk Festiwal

Najważniejsze polskie nagrody muzyczne zostaną wręczone podczas drugiej odsłony Fryderyk Festiwalu w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8, 13-14 marca 2020 roku. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →