kadr z filmu

Władca Pierścieni” wraca do kin. Z okazji 20-lecia filmu Cinema City zaprasza do IMAX


27 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Po dwudziestu latach od premiery Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia wraca do kin. Film Petera Jacksona będzie można obejrzeć w sieci kin Cinema City w formacie IMAX.

Drużyna Pierścienia z Frodem na czele ponownie na ekranach kin

Film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia w reżyserii Petera Jacksona zadebiutował w kinach 10 grudnia 2001 roku. Z okazji niedawnego jubileuszu sieć kin Cinema City umieściła początek historii Froda w swoim repertuarze. Od jutra, tj. 28 stycznia do czwartku 3 lutego Drużynę Pierścienia będzie można obejrzeć w technologii IMAX oferowanej przez kino. Godziny seansów podano na oficjalnej stronie sieci. Jak podkreśla Cinema City, polscy widzowie pierwszy raz w historii mają możliwość obejrzeć wspomniany film w powyższym formacie.

Zobacz: Władca Pierścieni po rapowemu. Powstał specjalny tribute z okazji 20-lecia trylogii Petera Jacksona

IMAX to jedyne w swoim rodzaju, pełnowymiarowe doświadczenie kinowe. Niezwykłe wrażenia zapewniane są przez panoramiczny, ogromny ekran oraz doskonały, przestrzenny dźwięk, dzięki głośnikom umieszczonym w starannie wyznaczonych miejscach: za ekranem, po bokach sali oraz na suficie. Ekrany IMAX w Polsce mają 24 metry szerokości i 18 metrów wysokości, co w połączeniu z efektami dźwiękowymi oferuje przeżycia filmowe przekraczające granice wyobraźni.

– zapewnia sieć.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – oficjalny zwiastun

Trylogia Petera Jacksona przeszła do historii kinematografii

Filmowa adaptacja powieści Johna Ronalda Reula Tolkiena okazała się ogromnym hitem na całym świecie. Sama Drużyna Pierścienia zebrała dziewięć nominacji do Oscarów, a otrzymała cztery statuetki. Pierwsza odsłona Władcy Pierścieni zdobyła prestiżową nagrodę w kategoriach: Najlepsza charakteryzacja, Najlepsza muzyka oryginalna, Najlepsze efekty specjalne oraz Najlepsze zdjęcia. Ostatnia ze statuetek została przyznana za ujęcia stworzone w Nowej Zelandii, które do tej pory uznawane są za jedne z najpiękniejszych w historii kina. Łącznie pierwsza część przygód Frodo, Sama, Gandalfa, Aragorna i reszty zdobyła blisko pięćdziesiąt nagród na siedemdziesiąt nominacji.

Wkrótce Władca Pierścieni doczeka się kolejnej ekranizacji. Tym razem Tolkienowska opowieść zostanie przedstawiona w formie serialu, nad którym pracuje Amazon. Premierę serii zaplanowano na 2 września tego roku. Niedawno ukazał się pierwszy teaser oraz ujawniono oficjalny tytuł, czyli Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – oficjalny teaser

Po dwudziestu latach od premiery Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia wraca do kin. Film Petera Jacksona będzie można obejrzeć w sieci kin Cinema City w formacie IMAX. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Drużyna Pierścienia z Frodem na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →