źródło: twitter.com/ign

Nowy „Władca Pierścieni” w drodze na ekran


11 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Rozwój uniwersum wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena trwa. Po serialu Amazona – LOTR, przyszedł czas na kolejnego filmowego Władcę Pierścieni.

Władca Pierścieni i podbój książkowego świata

Władca Pierścieni jest serią wyjątkową. Wydawana w latach 50. XX wieku przyczyniła się do rozwoju i popularyzacji gatunku fantasy. Tolkien rozpoczął prace nad mitologią Śródziemia – miejsca akcji swoich najpopularniejszych książek – jeszcze przed I wojną światową. Powstał wtedy wiersz Podróż Éarendela, Gwiazdy Wieczornej, który był początkiem wielkiej historii w świecie literatury. Dopiero w 1937 roku świat ujrzała powieść Hobbit, czyli tam i z powrotem. Przygody Bilbo Bagginsa były w zasadzie książką dla dzieci. Zdobyła ona jednak spore uznanie i Tolkien przystąpił do pisania kontynuacji, którą dziś znamy jako Władca Pierścieni.

Nowy „Władca Pierścieni” w drodze na ekran
Władca Pierścieni – Mapa Śródziemia

Władca Pierścieni na srebrnym ekranie

Na przełomie lat 70. i 80. do kin trafił animowany Władca Pierścieni w reżyserii Ralpha Bakshiego. Film doczekał się kontynuacji w postaci produkcji wytwórni Rankin/Bass Productions, jednak nie odniósł większego sukcesu. Rozwój grafiki komputerowej i większy budżet pozwoliły na lepsze ukazanie świata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena i w 2001 roku na ekrany kin trafił Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia. W ciągu następnych dwóch lat, swoje premiery miały także Władca Pierścieni: Dwie wieże oraz Władca Pierścieni: Powrót króla. Trylogia Petera Jacksona była ogromnym sukcesem i do dziś uważana jest za najlepsze filmy z gatunku fantasy. W role główne wcielili się Ian McKellen, Elijah Wood, Sean Astin i Viggo Mortensen. Trylogia zgarnęła łącznie 17 Oscarów.

Nowy „Władca Pierścieni” w drodze na ekran
Drużyna Pierścienia – kadr z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Władca Pierścieni – nowy serial od Amazon oraz nowy film z gatunku anime

Obecnie trwają przygotowania do serialowego rozszerzenia uniwersum Władca Pierścieni. Serial Amazonu ma być najdroższą tego typu produkcją w historii. Pięć zaplanowanych sezonów może kosztować blisko miliard dolarów. Akcja serii została osadzona blisko 2000 lat przed wydarzeniami, które już doskonale znamy. Okres względnego spokoju ma zostać zburzony przez odradzające się mroczne siły.

Zapowiedziano także nowy film pełnometrażowy. Nowością jest zdecydowanie stylistyka, ponieważ będzie to produkcja anime. The War of the Rohirrim opowie historię dziewiątego króla RohanuHelma Żelaznorękiego. Poznamy także historię słynnego Helmowego Jaru – twierdzy znanej z filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże. Film na podstawie scenariusza Jeffreya Addisa i Willa Matthewsa wyreżyseruje legenda anime – Kenji Kamiyama. Reżyser ma na swoim koncie między innymi kilka serii Ghost in the Shell. Obecnie trwają castingi dla aktorów, którzy w filmie podłożą głosy.

Nowy „Władca Pierścieni” w drodze na ekran
Helmowy Jar – kadr z filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Rozwój uniwersum wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena trwa. Po serialu Amazona – LOTR, przyszedł czas na kolejnego filmowego Władcę Pierścieni. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Władca Pierścieni i podbój książkowego […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →