Zack Snyder chciałby nagrać film na podstawie anime “Dragon Ball Z


09 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Amerykański reżyser Zack Snyder, znany chociażby z takich produkcji jak 300 czy Armia umarłych, wyraził chęć nakręcenia filmu na podstawie anime. Chodzi konkretnie o Dragon Ball Z.

Zack Snyder – wizjoner czy przeciętny reżyser?

Mało postaci w Hollywood wywołuje taką polaryzację wśród widzów, jak Zack Snyder. Jedni uważają go za wizjonera, który zapewnił blockbusterom powiew świeżości. Jego charakterystyczny styl mocno wyróżnia się na tle innych reżyserów. Kino Snydera to przede wszystkim slow motion, wszechobecny patos oraz Hallelujah Leonarda Cohena. Druga skrajna grupa uważa z kolei, że Zackowi daleko do jakiegokolwiek wizjonerstwa. Zarzuca się mu przede wszystkim powtarzanie schematów, które widza męczą. Snyder nic sobie jednak z tych zarzutów nie robi i twardo trzyma się wypracowanych przez siebie konwencji. Po przygodzie z filmami na podstawie komiksów Uniwersum DC, reżyser wyraża zainteresowanie gatunkiem anime.

Leonard Cohen – Hallelujah

Nowa przygoda Zacka Snydera?

Choć twórca nie skończył jeszcze na dobre z Uniwersum DC, to już przejawia chęć spróbowania czegoś nowego. Zapytany przez youtubera Tyrone’a Magnusa o to, czy chciałby nakręcić film na podstawie anime Dragon Ball Z, Snyder odpowiada:

Zdecydowanie chciałbym zrobić remake lub adaptację aktorską. Mogłoby być fajnie, ponieważ uwielbiam animacje i razem z dzieckiem oglądamy sporo anime.

Przeciwnicy Snydera mogą póki co spać spokojnie. Reżyser zapowiedział, że jeszcze w lipcu do kin IMAX trafi jego Liga Sprawiedliwości. Z kolei jesienią, twórca planuje ponownie wprowadzić na srebrny ekran trylogię, w skład której wejdą: Człowiek ze Stali, Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości oraz wspomniana już Liga Sprawiedliwości. Filmowiec wyjawił niedawno, że w planach był również jego film w uniwersum Gwiezdnych wojen. Produkcja inspirowana w dużej mierze twórczością Akiro Kurosawy miała powstać jeszcze przed wykupem Lucasfilm przez wytwórnię Disney’a w 2012 roku.

Zobacz całą rozmowę Zacka Snydera z Tyronem Magnusem

Zack Snyder i komiksy

Filmografia Zacka Snydera to w dużej mierze filmy inspirowane komiksami. Reżyser stał za kamerą adaptacji 300 Franka Millera czy Strażników Alana Moore’a. Jego autorskie scenariusze to, między innymi, wspomniana wyżej trylogia i szalony Sucker Punch. Najświeższą pozycją w dorobku filmowca jest Armia umarłych, dostępna na Netflixie. W rolach głównych występują Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick i Ana de la Reguera.

Bautista i Snyder
Dave Bautista i Zack Snyder na planie “Armii umarłych”
źródło: twitter.com/Zack Snyder

Amerykański reżyser Zack Snyder, znany chociażby z takich produkcji jak 300 czy Armia umarłych, wyraził chęć nakręcenia filmu na podstawie anime. Chodzi konkretnie o Dragon Ball Z. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →