kadr z filmu „Liga Sprawiedliwości”

Zack Snyder posiłkował się botami przy okazji kampanii “Ligi Sprawiedliwości”?


20 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Czy Zack Snyder, który odpowiedzialny był za początkową reżyserię filmu Liga Sprawiedliwości, używał botów do wsparcia swojej kampanii?

Czy Zack Snyder posiłkował się botami?

Według przeprowadzonego raportu fanowska kampania o wypuszczenie specjalnej wersji Ligi Sprawiedliwości reżysera Zacka Snydera została wsparta przez ogromną ilość botów.

Przeczytaj także: Zack Snyder szykuje film inspirowany twórczością Akiry Kurosawy i Gwiezdnymi Wojnami

Zack Snyder posiłkował się botami przy okazji kampanii "Ligi Sprawiedliwości"?
fot. Warner Bros Studio

Wydany w 2017 roku film Liga Sprawiedliwości pierwotnie został wyreżyserowany przez Snydera. Niestety znany filmowiec po śmierci swojej córki Autumn odsunął się od projektu w trakcie postprodukcji. Jego miejsce zajął Joss Whedon, który dokończył film z ramienia Warner Bros. Okazało się jednak, że nie była to trafna decyzja.

Liga Sprawiedliwości, czyli 50% zadowolenia i 50% rozczarowania

Liga Sprawiedliwości po samym wydaniu zebrała bardzo mieszane recenzje, które były zarzewiem rozpoczętej później kampanii fanów domagających się wydania Snyder cut – projektu wymyślonego przez Snydera jeszcze przed odejściem z projektu. Jak doniósł zamówiony przez WarnerMedia i uzyskany przez Rolling Stone raport badający aktywność internetową kampanii, co najmniej 13% kont zaangażowanych wtedy w projekt Snydera zostało uznanych za fałszywe. 

Przypuszczamy, że nastąpiło wzmocnienie kampanii przez nieproporcjonalną liczbę fałszywych kont

– czytamy.

Po rozmowie z ponad 20 osobami zaangażowanymi w oryginalną wersję filmu Rolling Stone twierdzi również, że Snyder sam mógł pracować przy manipulacji kampanii przeciwko Warner Media i dwóm producentom – Geoffowi Johnsowi i Jonowi Bergowi. Reżyser jednak zaprzeczył zarzutom.

Jeśli ktoś pociągał za sznurki w mediach społecznościowych, to Warner Bros, który próbował wykorzystać mój fanbase, aby pozyskać subskrybentów swojej nowej usługi streamingowej

– skwitował reżyser.

Czy Zack Snyder, który odpowiedzialny był za początkową reżyserię filmu Liga Sprawiedliwości, używał botów do wsparcia swojej kampanii? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Czy Zack Snyder posiłkował się botami? […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →