„Wojny i Noce” nadchodzą. Daria Zawiałow i jej nowy teledysk anime


10 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Premiera nowego albumu Darii Zawiałow już za chwilę. Tymczasem artystka dzieli się wyjątkowym teledyskiem anime do tytułowego singla Wojny i Noce. To naprawdę duża produkcja!

Wojny i Noce premiera nowego albumu Darii Zawiałow nadchodzi wielkimi krokami

Co prawda ze sporą dawką dystansu, ale muszę przyznać, że mimo wszystko, przebieram nogami na myśl o nadchodzącym piątku, który przyniesie nam pewnie jedną z najciekawszych, a już z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Już 11 czerwca światło dzienne ujrzy bowiem trzeci album w dyskografii najpopularniejszej ostatnio polskiej wokalistki, Darii Zawiałow Wojny i Noce, o którym więcej informacji przeczytacie tutaj.

I choć do Darii mam niemałą słabość, a co do jej talentu i jakości wszystkiego, co wychodzi spod jej warsztatu, nie mam żadnych wątpliwości, wspomniany dystans zachowuje nie chcąc pompować balonika, by potem się zawieść. Przyjęta przez artystkę przy promocji tego materiału stylistyka inspirowana japońskim nurtem anime nie bardzo mnie przekonuje. Nie zachwyca mnie też ten nagły zwrot muzyczny w stronę mainstreamu z większą dozą popu, niż jak to były dotychczas, alternatywy czy nawet rocka. Z pewnością był to oczywiście zwrot celowy i też nie znowu jakiś zupełnie bezwartościowy (co się przecież często zdarza), ale jednak wciąż słyszalny. I choć mam nadzieję, że przy odsłuchu Wojen i Nocy po raz trzeci pozytywnie się zaskoczę, tak podchodzę do tej premiery jakoś na ostrożnie.

Daria Zawiałow Wojny i noce teledysk
Daria Zawiałow – „Wojny i Noce”, okładka albumu

Daria Zawiałow zapowiada nowy singiel. Tytułowe Wojny i Noce doczekają się teledysku

Na spokojnie więc odliczam kolejne dni do tej premiery, które, jak się okazało, umili nam jeszcze jeden singlowy przystanek. Daria Zawiałow właśnie zapowiedziała premierę swojego ostatniego, trzeciego (po Kaonashi, Za krótki Sen z Dawidem Podsiadło i nie singlową Żółtą Taksówką) singla, który przedpremierowo będzie promował jej nadchodzący album Wojny i Noce.

Wybór padł na tytułowy utwór, o którym jak na razie nie wiemy zbyt wiele poza tym, że istnieje. W zapowiadającym go teaserze słyszymy energetyczny bit wybijany przez perkusje i podkreślony licznymi elektronicznymi zabiegami. Sama Daria dała nam również króciutki przedsmak swojego wokalu, śpiewając:

Nie boimy się wojny i nocy

W opisie zwiastuna teledysku znajdujemy jeszcze kilka kolejnych wersów:

Kiedy dzień dogoni nas – będziemy tu
Jeśli nam popatrzy prosto w oczy
Nie odbierze czasu nam, nie zmieni nas

Daria Zawiałow Wojny i noce teledysk
Daria Zawiałow – „Wojny i Noce”, plakat promujący teledysk

Tę intrygującą zapowiedź podkreśla nie mniej przykuwająca oko animacja, autorstwa Anny Chrzanowskiej-Pilarskiej, Magdy Dziwisz, Tomka Miazgi i Wiesi Ruty, ponownie utrzymana w klimacie anime. Mamy tu sporo jaskrawych, wręcz neonowych kolorów, urbanistyczne przestrzenie metra, widok z wieżowca i samą postać, inspirowaną wizerunkiem artystki, który znamy już z grafik promujących singiel Kaonashi. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę smakowicie, a Daria zapowiada premierę swojej nowej płyty z przytupem.


AKTUALIZACJA: Nowy singiel Darii Zawiałow już jest! Oto Wojny i Noce oraz wyjątkowy teledysk anime

Czy jednak faktycznie tak jest? Przekonajcie się o tym sami! Singiel Wojny i Noce wraz z teledyskiem, który powstał przy współpracy z studiem filmowym Platige Image oraz markami fristajlo, New Balance i Glamour Polska, jest już dostępny w serwisie YouTube, a sama Daria Zawiałow pisze o nim na swoich social mediach:

Kiedy w połowie 2020 roku spisałam koncepcje na animowaną szatę graficzną nowego albumu – wszyscy zaangażowani w pracę nad projektem byli przerażeni – nikt nie wierzył, że uda się nam zrealizować moje pomysły. Zwłaszcza jeśli chodzi o klip anime, który stanowczo przekraczał nasze możliwości na każdej możliwej płaszczyźnie.
Teledysk, który jest już dla Was dostępny, to efekt kilkumiesięcznej pracy całego sztabu ilustratorów i animatorów. Ogrom pracy reżysera Tomka Miazgi, który wspólnie z Michałem Szymaniakiem napisał także scenariusz. Dziękuję Wam Platige Image za to, że spełniliście moje marzenie! Dziękuję New Balance za pomoc w jego zrealizowaniu. Dziekuję Glamour.pl za Wasz patronat!
Jutro, przy premierze albumu, rozpiszę się nieco bardziej. Dziś zostawiam Wam tytułowy singiel i obraz, z którego jestem prze-dumna!


Daria Zawiałow w trasie – bilety na koncerty

Niedawno Daria Zawiałow zapowiedziała również swoją letnią trasę koncertową, w ramach której zagra kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Będą plenery, festiwale oraz letnie cykle koncertów, takie jak betonowy lat w Poznaniu. Bilety na ten koncert oraz na festiwal w Jarocinie, podczas którego również wystąpi Daria Zawiałow z zespołem, znajdziecie na biletomat.pl, a więcej o nadchodzącej trasie artystki przeczytacie tutaj:

Daria Zawiałow wraca na trasę koncertową. Będą festiwale i nie tylko

Premiera nowego albumu Darii Zawiałow już za chwilę. Tymczasem artystka dzieli się wyjątkowym teledyskiem anime do tytułowego singla Wojny i Noce. To naprawdę duża produkcja! Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore […]

Daria Zawiałow – Poznań/Betonowy Las | 31 lipca 2021, Sobota, Skwer Play

Biletomat.pl
99 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →