Amazon Prime już w Polsce! Będzie konkurencją dla Netflixa?

Obserwuj nas na instagramie:

W Polsce wystartował serwis Amazon Prime Video. Niby fajnie, ale znowu wychodzi na to, że polska wersja to druga liga.

Wybłagany Netflix – pierwszy serwis VOD z prawdziwego zdarzenia – działa już w Polsce prawie rok. HBO Go się nie liczy, bo bez wykupionej telewizji nic nie wskóracie. Jeśli lubicie oglądać seriale na urządzeniach mobilnych, Amazon Prime to kolejna opcja dla Was. Właśnie wystartował w Polsce.

amazon prime

Najważniejszą pozycją na platformie Amazona jest nowa odsłona motoshow z Clarksonem, Mayem i Hammondem na czele. I jest! Można ją wreszcie legalnie obejrzeć… po angielsku. Oprócz byłych prowadzących Top Gear w języku Szekspira, znajdziemy parę produkcji po polsku np. American Gangster, Brokeback Mountain, Fast & Furious 5, Monty Python’s Meaning Of Life, Mr. Bean’s Holiday, Preacher, Public Enemies, Startup, The Adjustment Bureau, The Incredible Hulk, The Mummy, czy Wanted. Nie jest tego zbyt dużo, ale wszystko za 3 euro.

amazon prime

Kolejny punkt, który wywołuje ból w trzewiach, to brak szerokiej oferty Amazona, czyli dostępu do Kindle Unlimited (ebooki) i Amazon Audible (audiobooki), które są dostępne w Stanach. Nie jest to sprawa bezpośrednio związana z serwisem video on demand, ale wiele osób miało nadzieje na równoległe wprowadzenie tych opcji. Bo z muzyką się udało.

Wiadomo, że każdy film i serial można znaleźć w necie, ale nie w takiej jakości i na pewno nie legalnie. Polskie portale z VOD ofertę mają dość słabą. Netflixowi początkowo też się oberwało, chociażby za brak Friendsów, małą liczbę produkcji i jeszcze mniejszą z polskimi napisami. Dziś jest już dużo lepiej. Zostaje nam tylko czekać na to, czy Amazon Prime w ciągu najbliższego roku podejmie rękawicę.

W Polsce wystartował serwis Amazon Prime Video. Niby fajnie, ale znowu wychodzi na to, że polska wersja to druga liga. Wybłagany Netflix – pierwszy serwis VOD z prawdziwego zdarzenia – działa już w Polsce prawie rok. HBO Go się nie liczy, bo bez wykupionej telewizji nic nie wskóracie. Jeśli lubicie oglądać seriale na urządzeniach mobilnych, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →