Serialowy „Władca Pierścieni” z pierwszym kadrem i datą premiery!


03 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Na tę informację czekaliśmy bardzo długo. Serialowy Władca Pierścieni ze stajni Amazona oficjalnie otrzymał datę premiery. Będziemy jednak musieli uzbroić się w cierpliwość.

Nowy rozwój Śródziemia

Fani Władcy Pierścieni mają nareszcie powód do małego świętowania. Chociaż uniwersum raczej nie zniknęło z jakiegoś kręgu popkulturowej świadomości, to nie wpisywało się także w trend odnawiania marek i dojenia z nich pieniędzy. Fakt, mieliśmy przecież średnio udaną trylogię Hobbit, jednak po filmach z Martinem Freemanem w roli tytułowego Bilbo Bagginsa, Władca Pierścieni na moment zniknął z radarów i zaszył się w cień. Serial od Amazona ogłoszono już w 2017 roku, jednak od tego czasu otrzymywaliśmy o nim jedynie szczątkowe informacje. Wytwórnia informowała o nowej obsadzie, a także poczęstowała nas krótkim opisem fabuły.

W międzyczasie ogłoszono grę komputerową, w której wcielimy się w Golluma. Skradankowa produkcja Daedalic Entertainment przedstawi losy stwora pomiędzy schwytaniem go przez sługi Saurona, a spotkaniem Frodo i Sama. W przygotowaniu jest także film anime: The War of the Rohirrim, który opowie historię króla Helma Żelaznorękiego.

Nowy Władca Pierścieni – o czym i kiedy?

Serial Amazona ma być najdroższą tego typu produkcją w historii. Za pięć sezonów Władcy Pierścieni, portfel wytwórni uszczupli się o około miliard dolarów. Twórcy zabiorą nas do Drugiej Ery Śródziemia, a więc cofniemy się o kilka tysięcy lat wstecz w stosunku do wydarzeń, które już doskonale znamy. Druga Era przypada na czasy założenia królestwa Númenoru oraz wykucia Pierścieni Władzy przez Celebrimbora i Jedynego Pierścienia przez Saurona. Oficjalny opis fabuły mówi o grupie bohaterów, którzy będą musieli zmierzyć się z powracającym do Śródziemia złem. Niewykluczone zatem, że w serialu zobaczymy Saurona czy będziemy świadkami Ostatniego Sojuszu Elfów i Ludzi.

Na te informacje przyjdzie nam jeszcze trochę czekać. Premiera Władcy Pierścieni od Amazona została wyznaczona na 2 września 2022 roku. W serialu wystąpią chociażby znani nam z Gry o Tron Robert Aramayo czy Joseph Mawle, zaś w roli Galadrieli zobaczymy Morfydd Clark. Amazon powoli rozpoczyna kampanię marketingową i zostawia nas z pierwszym, cieszącym oko kadrem z serialu!

Serialowy „Władca Pierścieni" z pierwszym kadrem i datą premiery!

Na tę informację czekaliśmy bardzo długo. Serialowy Władca Pierścieni ze stajni Amazona oficjalnie otrzymał datę premiery. Będziemy jednak musieli uzbroić się w cierpliwość. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →