fot. Amazon

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”: ruszyły zdjęcia do 2. sezonu. Serial nie będzie już kręcony w Nowej Zelandii


04 października 2022

Podziel się newsem:

Pierwszy sezon serialu Amazona trwa w najlepsze, ale twórcy od dawna przygotowywali się do produkcji jego drugiej odsłony. Zdjęcia właśnie ruszyły.

Śródziemie wzywa

Do zakończenia pierwszego sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy pozostały już zaledwie dwa odcinki. Już teraz wiemy jednak, że ekipa produkcji przeniosła się do zupełnie innej lokacji, by rozpocząć zdjęcia do drugiego sezonu.

Przeczytaj także: Władca Pierścieni walczy z rasizmem. Twórcy wydali oświadczenie. Głos zabrali również aktorzy z filmowej trylogii

władca pierścieni pierścienie władzy amazon
fot. Amazon Prime Video

Pierwszy sezon produkcji studia Amazon Prime Video został nakręcony w malowniczej Nowej Zelandii. Cały proces trwał aż 18 długich miesięcy i odbywał się w samym środku pandemii. Czas jednak pożegnać się z krajem, którego krajobrazy dzięki dwóm trylogiom filmowym Petera Jacksona na stałe złączyły się z tolkienowską wizją. Produkcja drugiej odsłony serialu (która będzie składać się z ośmiu odcinków) przeniesie się bowiem do Wielkiej Brytanii. Dlaczego? Powody są zarówno ekonomiczne (na Wyspach kręci się taniej), jak i organizacyjne. Amazon właśnie w Wielkiej Brytanii planuje rozkręcać swój producencki hub, wokół którego powstawać będą autorskie filmy i seriale. Zdjęcia do pierwszych odcinków 2. sezonu Pierścieni Władzy ruszyły w poniedziałek 3 października w Bray Studios pod Londynem.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy | Oficjalny zwiastun | zobacz!

W ubiegły czwartek udostępniono również pierwsze oficjalne wyniki oglądalności serialu Amazona, które pokazały, że Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy wspiął się na szczyt list popularności, zyskując wynik 1,3 miliarda obejrzanych minut w pierwszym tygodniu premiery. W show będącym ekranizacją części twórczości J.R.R. Tolkiena dotyczącej słynnej Drugiej Ery grupa bohaterów stopniowo łączy siły, by walczyć z powrotem ciemności do Śródziemia. W skład serialowej obsady wchodzą: Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Produkcja zapowiedziała również, że w 2. sezonie do zespołu dołączy nowa postać – Círdan, jeden z najstarszych i najmądrzejszych elfów, który jeszcze nie został obsadzony.

Pierwszy sezon serialu Amazona trwa w najlepsze, ale twórcy od dawna przygotowywali się do produkcji jego drugiej odsłony. Zdjęcia właśnie ruszyły. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →