via Twitter / Elijah Wood

„Władca Pierścieni” walczy z rasizmem. Twórcy wydali oświadczenie. Głos zabrali również aktorzy z filmowej trylogii


08 września 2022

Podziel się newsem:

Serialowy Władca Pierścieni wywołuje wśród fanów Tolkiena kontrowersje ze względu na rzekome odstępstwa od materiałów źródłowych oraz na angaż aktorów o innym kolorze skóry niż biały. Twórcy serialu oraz obsada wydali oświadczenie.

Władca Pierścieni mówi: dość

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy boryka się z nieprzychylnymi opiniami, które komentujący argumentują odstępstwami od materiału źródłowego. Obrywa się przez to aktorom o innym kolorze skóry niż biały. Obsada serialu postanowiła wymierzyć kontratak i wydała oświadczenie, które pojawiło się w mediach społecznościowych:

Jako obsada serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy stoimy razem i zdecydowanie sprzeciwiamy się nieustającemu rasizmowi, groźbom, nękaniu i przemocy, których codziennie doświadczają nasi koledzy i koleżanki mający inny kolor skóry. Nie będziemy tego ignorować ani tolerować.

J.R.R. Tolkien stworzył świat, który z definicji jest wielokulturowy. Świat, w którym wolne ludy pochodzące z różnych ras i kultur jednoczą się, aby pokonać siły zła. Pierścienie Władzy to odzwierciedlają. Nasz świat nigdy nie był całkowicie biały. Podobnie jak fantasy i Śródziemie. Ludzie o innych kolorach skóry niż biały także należą do Śródziemia i stąd nie odejdą.

Na koniec chcemy podziękować fanom, którzy nas wspierają. Wiemy, że w tym fandomie obrywa się ludziom o rozmaitych kolorach skóry za to, że po prostu istnieją. Widzimy Was. Waszą odwagę i nieskończoną kreatywność. Widzimy Wasze cosplaye, fan arty, fancamy i wszystko to, co wzbogaca naszą społeczność. Jesteście ważni, kochani i należycie do tej społeczności. Jesteście nierozłączną częścią świata Władcy Pierścieni – dziękujemy za Wasze wsparcie

– czytamy w oświadczeniu.

Nie tylko obsada serialu się jednoczy

Swoje wsparcie okazuje nie tylko obecna obsada Władcy Pierścieni, ale i stara gwardia. Na Twitterze Elijah Wooda, aktora wcielającego się we Frodo Bagginsa w filmach Petera Jacksona, pojawiło się wiele mówiące zdjęcie. Widzimy na nim samego aktora oraz jego dwóch kolegów z obsady trylogii: Dominica Monaghana i Billy’ego Boyda. Aktorzy grali u Jacksona postacie hobbitów: Merry’ego i Pippina. Zdjęcie opatrzono podpisem „wszyscy jesteście tu mile widziani”. Napis w języku elfickim widnieje również na koszulkach, w które ubrani są aktorzy.

Podobną fotografię wrzucił wcielający się w Samwise’a Gamgee’ego Sean Astin.

Serialowy Władca Pierścieni wywołuje wśród fanów Tolkiena kontrowersje ze względu na rzekome odstępstwa od materiałów źródłowych oraz na angaż aktorów o innym kolorze skóry niż biały. Twórcy serialu oraz obsada wydali oświadczenie. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →