Kolejne europejskie festiwale odwołane. W tym roku nie odbędą się Sziget i Colours of Ostrava

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Z tegorocznej mapy letnich festiwali znikają kolejne duże wydarzenia. W 2020 roku nie odbędzie się czeski festiwal Colours of Ostrava oraz węgierski Sziget. Sprawdźcie szczegóły.

W ciągu ostatnich tygodni dowiadywaliśmy się o odwoływaniu kolejnych letnich festiwali. Jeśli chodzi o polskie imprezy, to na taki krok zdecydowali się już chociażby organizatorzy Audioriver, Open’era, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival czy Pol’and’Rock. Z taką samą sytuacją mierzy się cały świat. Odwołane lub przełożone zostały już największe wydarzenia, w tym Glastonbury, Tomorrowland czy Coachella.

Do tego grona w ostatnich dniach dołączyły kolejne europejskie imprezy. W 2020 roku nie odbędą się: Colours of Ostrava i Sziget Festival.

Festival Colours of Ostrava 2020 odwołany

Tegoroczna edycja czeskiego festiwalu Colours of Ostrava miała odbyć się w dniach 15-18 lipca. Na terenie opuszczonej huty wystąpić mieli m.in. The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, Sigrid, The Luminners, Meute czy LP. Organizatorzy zmuszeni byli podjąć trudną decyzję o odwołaniu wydarzenia i podali nową datę na 2021 rok.

Przez długi czas mieliśmy nadzieję i wierzyliśmy do końca… ale rzeczywistość jest, jaka jest. Z przykrością informujemy, że z powodu koronawirusa musimy przenieść tegoroczną, dziewiętnastą edycję Colours of Ostrava na przyszły rok. Festiwal odbędzie się w dniach: 14.07-17.07.2021.

W oświadczeniu możemy przeczytać także, że wszystkie zakupione bilety zachowują ważność na przyszły rok.

Sziget Festival nie odbędzie się w 2020 roku

Rząd węgierski podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez z udziałem ponad 500 osób do 15 sierpnia. Tym samym, zaplanowany na 5-11 sierpnia festiwal Sziget nie odbędzie się w tym roku. Gwiazdami tegorocznej edycji mieli być m.in.: Calvin Harris, Dua Lipa, The Strokes, Major Lazer czy Kings of Leon.

Sprawdźcie oficjalne oświadczenie organizatorów:


#razemtańczymyrazemwalczymy

Decyzje o odwołaniu tegorocznych festiwali podkreślają tylko, w jak złej sytuacji znajduje się obecnie branża muzyczna w Polsce. Niestety, na ten moment nie może ona liczyć na jakiekolwiek wsparcie od rządu i nie została ujęta w żadnym z czterech zaprezentowanych przez premiera Morawieckiego etapów odmrażania gospodarki.

Nie zgadzamy się na takie traktowanie branży muzycznej, która z roku na rok staje się coraz ważniejszym aspektem naszego życia i napędza polską gospodarkę. Jeśli jesteś z nami – dołącz do kilku tysięcy fanów muzyki i podpisz petycję do Rządu RP o pomoc dla branży eventowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy

#razemtanczymyrazemwalczymy petycja

Z tegorocznej mapy letnich festiwali znikają kolejne duże wydarzenia. W 2020 roku nie odbędzie się czeski festiwal Colours of Ostrava oraz węgierski Sziget. Sprawdźcie szczegóły. W ciągu ostatnich tygodni dowiadywaliśmy się o odwoływaniu kolejnych letnich festiwali. Jeśli chodzi o polskie imprezy, to na taki krok zdecydowali się już chociażby organizatorzy Audioriver, Open’era, Orange Warsaw Festival, […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny festiwal

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.