Open’er Festival nie odbędzie się w tym roku


29 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Kolejny festiwal znika z mapy letnich imprez muzycznych 2020 roku. Tym razem organizatorzy odwołali Open’er Festival w Gdyni.

Nie spotkamy się w tym roku pod kolorowym totemem. Open’er Festival 2020 odwołany

Chciałoby się rzecz, że każdy się trochę tego spodziewał, choć fani muzyki wciąż tlili nadzieję, że w tym roku jednak uda się spotkać latem i wspólnie bawić pod największymi scenami w Polsce, w towarzystwie najpopularniejszych światowych gwiazd muzyki.

Open'er Festival 2019, fot. Alicja Nowicka

Na ten moment możliwości na taki scenariusz pozostaje coraz mniej. Odwołanie największego festiwalu muzycznego w Polsce, jakim jest właśnie Open’er nie wróży pozytywnych rozwiązań dla pozostałych imprez, które wciąż optymistycznie pozostają w grze, tak jak chociażby Fest Festival, którego organizatorzy również wystosowali oświadczenie w tej sprawie.

To będzie pierwsze lato bez Open’era od 2002 roku

Na gdyńskim Kosakowie spotkamy się ponownie dopiero za rok, w dniach 30 czerwca – 3 lipa 2021 roku. Organizatorzy zapewniają, że większość line-upu pozostanie bez zmian. Poniżej możecie przeczytać całe oświadczenie:

Wybierałeś się w tym roku na Open’er Festival? Sprawdź, co zrobić z biletem

Przypomnijmy, że Open’er Festival miał w tym roku zagrać po raz dziewiętnasty, w dniach 1 – 4 lipca, a na jego scenach mieli wystąpić tacy artyści jak The Cure, Taylor Swift, Thom Yorke, Twenty One Pilots, Foals, The Killers, Martin Garrix, Michael Kiwanuka, Kendrick Lamar, A$AP Rocky, The Chemical Brothers i wielu innych. To pierwszy raz w historii Open’era, kiedy festiwal się nie odbędzie.

Zakupione bilety gwarantują udział w przyszłorocznej edycji. Jeśli nie możecie wziąć udziału w festiwalu w nowym terminie, istnieje opcja wymiany karnetu na voucher na dowolne wydarzenie organizowane przez AlterArt.

Open'er Festival 2019, fot. Alicja Nowicka

#razemtańczymyrazemwalczymy

Decyzja o odwołaniu tegorocznego Open’era podkreśla tylko, w jak złej sytuacji znajduje się obecnie branża muzyczna w Polsce. Niestety, na ten moment nie może ona liczyć na jakiekolwiek wsparcie od rządu i nie została ujęta w żadnym z czterech zaprezentowanych przez premiera Morawieckiego etapów odmrażania gospodarki.

Nie zgadzamy się na takie traktowanie branży muzycznej, która z roku na rok staje się coraz ważniejszym aspektem naszego życia i napędza polską gospodarkę. Jeśli jesteś z nami – dołącz do kilku tysięcy fanów muzyki i podpisz petycję do Rządu RP o pomoc dla branży eventowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy

#razemtanczymyrazemwalczymy petycja

Kolejny festiwal znika z mapy letnich imprez muzycznych 2020 roku. Tym razem organizatorzy odwołali Open’er Festival w Gdyni. Nie spotkamy się w tym roku pod kolorowym totemem. Open’er Festival 2020 odwołany Chciałoby się rzecz, że każdy się trochę tego spodziewał, choć fani muzyki wciąż tlili nadzieję, że w tym roku jednak uda się spotkać latem […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.