Vito Bambino z Bitaminy wydaje solowy album. Znamy datę premiery


23 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Vito Bambino debiutuje jako solowy artysta i już we wrześniu wyda swoją pierwszą solową płytę nakładem Def Jam Recordings. Sprawdźcie szczegóły.

Mateusz Dopieralski aka Vito Bambino znany jest przede wszystkim z zespołu Bitamina, który tworzy razem z Piotrem Sibińskim i Amarem Ziembińskim. Już niebawem będziemy mogli poznać go od nieco innej strony, gdyż wydaje swój solowy album.

Poczekalnia – Vito Bambino z Bitaminy wydaje solowy album

Co prawda Vito pojawiał się już jako solowy artysta, jednak miało to miejsce wyłącznie na potrzeby gościnnych występów u innych artystów, m.in. u Rasmentalismu, Jana – rapowanie, Quebonafide czy Pauliny Przybysz.

Jego debiutanckie solowe wydawnictwo nosi tytuł Poczekalnia i właśnie ruszyła jego przedsprzedaż. Z opisu płyty dowiadujemy się, czego mniej więcej możemy się spodziewać:

Mateusz Dopieralski aka Vito Bambino stworzył materiał, w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Jeśli dobrze wsłuchamy się w zawarte na płycie piosenki, usłyszymy przeróżne elementy, jakie składają się na to różnorodne stylistycznie dzieło. Jedno z tych odbić zaprowadzi nas aż do czasów Placu zabaw, czyli drugiego materiału Bitaminy, czyli producenckiego tria, które wraz z Mateuszem tworzą Piotr Sibiński i Amar Ziembiński. Do spowitych melancholią czasów beztroskich wakacji, pitej hektolitrami lemoniady i ciągłego wrażenia, że wszystko jeszcze przed nami, a lato nigdy się nie kończy. Czas jednak biegnie nieubłaganie. Zmienia się spojrzenie na życie, priorytety. Zaczyna się dorosłe życie.

Na Poczekalni Vito Bambino zawarł piosenki, które odbijają ten okres jego życia. Czasy, gdy powstawał album Kawalerka Bitaminy. Kiedy młodość jeszcze ostatecznie nie wywietrzała z głowy, podobnie pragnienie wolności, ale trzeba już się zmierzyć z zadaniami dorosłych, jak wizyty w urzędach, czy odpowiadanie na urzędowe pisma. Dorosłość w końcu nadchodzi w pełnym wymiarze. Przygody z dzieciństwa i lat młodości stają się przyjemnymi wspomnieniami, część przyjaciół znika z bliskiego kręgu. Mamy wciąż niezrealizowane marzenia, ale i coraz więcej obowiązków. Czy więc musimy rezygnować? Vito Bambino i jego Poczekalnia są dowodem na to, że odpowiedź na to pytanie może być negatywna. Bo życie czasami niespodziewanie podsuwa nowe możliwości, które warto wykorzystać. Artysta został wywołany przez życie do odpowiedzi i udzielił jej w postaci prawdziwych, szczerych piosenek o tym, co ważne. Miłości, przyjaźni, radości i innych.

Vito Bambino wydaje solowy album "Poczekalnia"

Premiera krążka zapowiedziana jest na 25 września. Ukaże się ona nakładem polskiego oddziału Def Jam Recording.

Bunkrów nie ma – pierwszy singiel zapowiadający solowy album Vito Bambino

W sieci pojawił się już pierwszy singiel zapowiadający solowy album Vito. Piosence Bunkrów nie ma towarzyszy klip, w którym wykorzystane zostały prywatne materiały artysty. Z pewnością wprowadzi Was w beztroski, wakacyjny klimat, zobaczcie:

fot. Szymon Gosławski

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: