materiały prasowe

Universal Music Polska powoła do życia dwie nowe wytwórnie muzyczne


11 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sukces polskiego oddziału legendarnego Def Jamu nie mógł przejść bez echa. Universal Music Polska zamierza dalej inwestować w rynek fonograficzny i powoła do życia dwie wytwórnie.

Uniwersalna wytwórnia

Universal Music Polska jest obecnie największą wytwórnią muzyczną w Polsce. W jej katalogu znajduje się twórczość takich artystów, jak Ochman, Sarsa, Roksana Węgiel, Cleo, Marcin Maciejczak, Kasia Lins czy Natalia Nykiel. Firma powołała także do życia polski oddział Def Jam Recordings, pod szyldem którego nagrywają tacy muzycy, jak Sobel, Vito Bambino, Hodak, Miły ATZ, czy Rosalie.

Universal Music Polska zamierza przeprowadzić kolejne inwestycje w celu rozwoju zarówno firmy, jak i rynku fonograficznego w Polsce. W tym celu powoła dwie nowe wytwórnie muzyczne, specjalizujące się w danym segmencie rynku muzycznego, biorąc pod uwagę obecne trendy.

Universal Music Polska powoła do życia dwie nowe wytwórnie muzyczne

Rozwój Universal Music Polska

Jedną z dwóch nowych wytwórni, którą Universal Music Polska planuje powołać, będzie Island Records Polska. Label ma brać pod swoje skrzydła artystów, którzy kierują swoją twórczość do Generacji Z oraz do przyszłej Generacji Alpha, a więc do osób odkrywających nową muzykę poprzez media społecznościowe i platformy streamingowe. Można zatem założyć, że oferta ta będzie skierowana głównie do twórców działających głównie na TikToku, który jest obecnie jedną z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszą platformą wśród mediów społecznościowych.

Drugą wytwórnią będzie Polydor Records Polska, która powstanie w wyniku połączenia obecnego działu marketingu lokalnego uzupełnionego o dodatkowe funkcje kreatywne i promocyjne. Universal zapowiada, że w ramach obu wytwórni pracować będą zespoły gotowe na zwinne operowanie w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym, a tym samym skuteczniej odpowiadać na potrzeby dzisiejszych artystów oraz odbiorców ich muzyki. Jednocześnie, Universal Music Polska nadal będzie rozwijać Def Jam Recordings Poland oraz ofertę dystrybucyjną na rzecz niezależnych artystów i wytwórni.

Sukces polskiego oddziału legendarnego Def Jamu nie mógł przejść bez echa. Universal Music Polska zamierza dalej inwestować w rynek fonograficzny i powoła do życia dwie wytwórnie. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Uniwersalna wytwórnia Universal Music Polska […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →