Transfer roku? Stormzy dołącza do brytyjskiego oddziału Def Jam Recordings


01 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Stormzy, czyli obecnie jeden z najpopularniejszych raperów na Wyspach zasilił właśnie szeregi nowootwartej filii Def Jam Recordings w Wielkiej Brytanii. Czy możemy mówić tutaj o transferze roku?

Okno transferowe otwarte!

Kilka dni temu sieć obiegła informacja, dotycząca tego, że Universal Music postanowiło otworzyć w Wielkiej Brytanii oddział kultowego Def Jam Recordings. Podobnie jak miało to miejsce nad Wisłą, wytwórnia zanotowała wejście z buta na tamtejszy rynek. Label dosłownie z miejsca zgarnął podpis należący do jednego z najbardziej gorących nazwisk na brytyjskiej scenie.

Mowa oczywiście o Stormzym, który do tej pory wydawał albumy własnym sumptem, przy dystrybucyjnej pomocy Atlantic Records i Warner Music. Mówimy więc tutaj o sytuacji, którą śmiało można nazwać transferem roku

Posługiwanie się nomenklaturą piłkarską w tej sytuacji jest chyba jak najbardziej stosowne. Stormzy bowiem to zadeklarowany kibic Manchesteru United. Ponadto sytuację, gdzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników brytyjskiej sceny podpisuje kontrakt z fonograficznym gigantem, można śmiało porównać do transferu na piłkarskim szczycie.

Stormzy
Stormzy – Heavy Is The Head – okładka albumu

Obecność Big Mike’a z pewnością przyniesie Def Jamowi kosmiczne liczby. Wystarczy spojrzeć tylko, jakie liczby notuje jego ostatnie wydawnictwo. Heavy is The Head według kryteriów wyznaczonych przez British Phonographic Industry, sprzedało się w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Oznacza to, że drugie legalne wydawnictwo Stormzy’ego otrzymało status Platynowej Płyty.

Stormzy – Heavy Is The Head

Należy także pamiętać o działalności pozamuzycznej rapera. Niedawno pisaliśmy Wam o tym, że Big Mike przekazał pół miliona funtów na stypendia naukowe dla dzieci ze środowisk defaworyzowanych. Zapowiedział także, że przez najbliższe 10 lat, przekaże również 10 milionów funtów na rzecz walki z nierównościami rasowymi w Wielkiej Brytanii.

Stormzy, czyli obecnie jeden z najpopularniejszych raperów na Wyspach zasilił właśnie szeregi nowootwartej filii Def Jam Recordings w Wielkiej Brytanii. Czy możemy mówić tutaj o transferze roku? Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →