fot. kadr z teledysku do piosenki „HIDE & SEEK”

Stormzy pokona królową świąt? Mariah Carey będzie miała godnego konkurenta


19 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Stormzy i Mariah Carey są – nie oszukujmy się – jak ogień i woda. Jak się jednak okazuje, raper stanie w szranki z królową świąt.

Do kogo powędruje świąteczna korona?

Nie chciałbym tu wyjść na muzycznego ignoranta, ale śmiem twierdzić, że Mariah Carey obecnie nie należy już do czołówki rynku muzycznego, a lata świetności ma zdecydowanie za sobą. No może z jednym małym wyjątkiem, który rok w rok od blisko trzech dekad odmraża nam twórczość artystki. Mowa tu oczywiście o singlu All I Want For Christmas Is You, który mimo 27. urodzin nadal radzi sobie wyśmienicie. Pierwszy track sprzed 2000 roku, który przebił barierę miliarda odtworzeń, pierwsze miejsce listy Hot 100 Billboard 25 lat po premierze czy też blisko 300 milionów wyświetleń pod odświeżonym teledyskiem z 2019 roku. Te liczby robią wrażenie i nic nie zapowiadało tego, by korona królowej świąt mogła zostać odebrana wokalistce. Jak się jednak okazuje, może się to stać w tym roku.

Przeczytaj także: Stormzy zapowiedział trzeci album. Ruszyła przedsprzedaż wydawnictwa

stormzy this is what i mean
fot. materiały prasowe

Taki plan wdroży w życie raper Stormzy, który już 25 listopada wyda swoją trzecią studyjną płytę zatytułowaną This Is What I Mean. Muzyk zapytany podczas audycji w Magic Radio o możliwość posiadania świątecznej piosenki na albumie odpowiedział:

No i oto mam dla was coś naprawdę wyjątkowego. Wiecie, dlaczego jestem taki dumny? Ponieważ stworzyłem tę piosenkę z miłością… Napisałem ją też z niesamowitym artystą. A raczej niezwykle utalentowaną artystką, Debbie. Stworzyliśmy tę piękną piosenkę i naprawdę myślę, że… nie chcę tego zepsuć, ale przysięgam wam, nie mogę się doczekać, aż ją usłyszycie

– powiedział Stormzy.

Czy Stormzy zgarnie więc świąteczną koronę? Nie oszukujmy się, że lekkie odświeżenie na listach przebojów byłoby mile widziane i kto wie, może to akurat raperowi uda się dokonać owej wielkiej rewolucji.

STORMZY – HIDE & SEEK, posłuchaj!

Stormzy i Mariah Carey są – nie oszukujmy się – jak ogień i woda. Jak się jednak okazuje, raper stanie w szranki z królową świąt. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →