Stormzy przekazał pół miliona funtów na stypendia naukowe dla dzieci ze środowisk defaworyzowanych


21 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Stormzy, a właściwie jego fundacja Merky przekazali łącznie kwotę pół miliona funtów na stypendia naukowe dla potrzebujących dzieci z całej Anglii.

10 milionów w 10 lat!

Na początku czerwca, Stormzy zapowiedział, że przez najbliższe 10 lat, on i jego wydawnictwo Merky przekażą 10 milionów funtów na rzecz walki z nierównościami rasowymi. Raper wielokrotnie, nie tylko w swoich tekstach zwracał uwagę na problem pogłębiającego się rasizmu w Wielkiej Brytanii.

Stormzy podkreślił, że rasizm w UK jest na pierwszy rzut oka niezauważalny i marginalizowany. Ludzi o ludzie innym kolorze skóry stale muszą się mierzyć z przeciwnościami losu związanymi tylko i wyłącznie z pochodzeniem.

Kilka dni temu, sieć obiegła informacja, że Stormzy zdążył już przeznaczyć pierwszą kwotę z 10 milionowego budżetu. 500 tysięcy funtów powędrowało na konta fundacji Black Heart i ich kampanii Each Day Every Day. Ma ona na celu pomóc dzieciom ze środowisk defaworyzowanych. Dzięki tym pieniądzom fundacja będzie miała możliwość dotrzeć do kolejnych 50 młodych, potrzebujących osób, co łącznie z zebranymi dotychczas funduszami daje 250 stypendiów.

Stormzy to aktualnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów z Wielkiej Brytanii. Jego ostatni album Heavy Is The Head, który w UK sprzedał się w ilości 218 tysięcy egzemplarzy, co według tamtejszych standardów daje Złotą Płytę. Natomiast poprzedni, debiutancki krążek – Gangs Sins & Prayers pokrył się platyną.

Stormzy – Heavy Is The Head – odsłuch albumu

Natomiast jeżeli chodzi o nowy album, to chyba będziemy musieli jeszcze poczekać. Do tej pory nie ujawniono żadnych informacji na jego temat. Jednak Stormzy na brak nudy na pewno nie narzeka. Ostatnio mogliśmy go usłyszeć w najnowszym singlu Headie One’a. Oprócz Stormzy’ego swoją zwrotkę nagrał także AJ Tracey.

Headie One feat. Aj Tracey, Stormzy – Ain’t It Different

Zdjęcie główne: Gareth Cattermole

Stormzy, a właściwie jego fundacja Merky przekazali łącznie kwotę pół miliona funtów na stypendia naukowe dla potrzebujących dzieci z całej Anglii. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins 10 milionów w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →