Stormzy przekazał pół miliona funtów na stypendia naukowe dla dzieci ze środowisk defaworyzowanych


21 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Stormzy, a właściwie jego fundacja Merky przekazali łącznie kwotę pół miliona funtów na stypendia naukowe dla potrzebujących dzieci z całej Anglii.

10 milionów w 10 lat!

Na początku czerwca, Stormzy zapowiedział, że przez najbliższe 10 lat, on i jego wydawnictwo Merky przekażą 10 milionów funtów na rzecz walki z nierównościami rasowymi. Raper wielokrotnie, nie tylko w swoich tekstach zwracał uwagę na problem pogłębiającego się rasizmu w Wielkiej Brytanii.

Stormzy podkreślił, że rasizm w UK jest na pierwszy rzut oka niezauważalny i marginalizowany. Ludzi o ludzie innym kolorze skóry stale muszą się mierzyć z przeciwnościami losu związanymi tylko i wyłącznie z pochodzeniem.

Kilka dni temu, sieć obiegła informacja, że Stormzy zdążył już przeznaczyć pierwszą kwotę z 10 milionowego budżetu. 500 tysięcy funtów powędrowało na konta fundacji Black Heart i ich kampanii Each Day Every Day. Ma ona na celu pomóc dzieciom ze środowisk defaworyzowanych. Dzięki tym pieniądzom fundacja będzie miała możliwość dotrzeć do kolejnych 50 młodych, potrzebujących osób, co łącznie z zebranymi dotychczas funduszami daje 250 stypendiów.

Stormzy to aktualnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów z Wielkiej Brytanii. Jego ostatni album Heavy Is The Head, który w UK sprzedał się w ilości 218 tysięcy egzemplarzy, co według tamtejszych standardów daje Złotą Płytę. Natomiast poprzedni, debiutancki krążek – Gangs Sins & Prayers pokrył się platyną.

Stormzy – Heavy Is The Head – odsłuch albumu

Natomiast jeżeli chodzi o nowy album, to chyba będziemy musieli jeszcze poczekać. Do tej pory nie ujawniono żadnych informacji na jego temat. Jednak Stormzy na brak nudy na pewno nie narzeka. Ostatnio mogliśmy go usłyszeć w najnowszym singlu Headie One’a. Oprócz Stormzy’ego swoją zwrotkę nagrał także AJ Tracey.

Headie One feat. Aj Tracey, Stormzy – Ain’t It Different

Zdjęcie główne: Gareth Cattermole

Stormzy, a właściwie jego fundacja Merky przekazali łącznie kwotę pół miliona funtów na stypendia naukowe dla potrzebujących dzieci z całej Anglii. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z premierą kolejnego singla 10 milionów w 10 lat! Na […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →