To dopiero „Afera”! Kukon i Magiera ruszają z preorderem wspólnego krążka


23 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Współpraca na linii Kukon – Magiera to jedna z większych niespodzianek ostatnich tygodni. W sieci pojawił się pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa.

Afera według Kukona i Magiery

Ostatnie miesiące Kukon może zaliczyć do naprawdę udanych. W końcówce 2019 roku ukazało się świetnie przyjęte wśród słuchaczy wydawnictwo Radio Taxi, które nawet zdążyło zamieszać na OLiS’ie. Następnie raper pojawił się na składance QueQualityUntitled01, aż w końcu dograł swoją zwrotkę na najnowszą płytę Quebonafide, a w zasadzie to na dwie płyty. Bowiem Kukon pojawił się także na pierwszym wydaniu ROMANTIC PSYCHO.

Quebonafide feat. Kukon – ZŁOTEGLOBY

Natomiast kilka tygodni temu pisałem o tym, że Magiera to obecnie jeden z najbardziej zapracowanych producentów w Polsce. Po wspólnych projektach z Peją, OKI’m, Ostrym, czy Kalim, przyszedł czas na wspólną płytę z Kukonem.

Muszę przyznać, że współpraca pomiędzy raperem, a Magierą była dla mnie niemałą niespodzianką. Jednak patrząc na to jakim stilo dysponuje autor Radio Taxi, a także jaki szum zrobił się dookoła jego osoby w ostatnich miesiącach, to do tej współpracy po prostu musiało prędzej czy później dojść.

Tak też właśnie powstała Afera, czyli wspólny album Kukona i Magiery. Jednak o czym właściwie będzie ta płyta?

To wybuch dwóch wulkanów jednocześnie, nagłe zderzenie przeciwstawnych emocji. To tak, jakbyś zarobił okrągłą bańkę, dokładnie w tym samym tygodniu, w którym  straciłeś dom.  Życiowa huśtawka 24h na dobę. Afera to rany zaklejone złotym plastrem, strach, ból, mocne pragnienia spacyfikowane złotym kagańcem.

opis płyty

Co ciekawe, krążek został napisany przez Kukona jednego wieczoru. Na Aferze usłyszymy także KazioraLexa ClockworkaAvi’ego oraz Falcon1’a. Do sieci trafił już pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo, którego premiera zapowiedziana jest na 26 czerwca.

Kukon x Magiera – Manekin

Na stronie nowapłyta.pl wystartował preorder wersji specjalnej płyty Afera. W skład limitowanego wydania wchodzą dwa dodatkowe numery, płyta z instrumentalami, a także zmieniona poligrafia.

Za miks i mastering krążka odpowiada ENZU, teledyskami zajął się Szerszeń, natomiast oprawa wizualna to dzieło AnoMalia Art. Studio

Kukon x magiera
Kukon x Magiera – Afera – okładka albumu

Współpraca na linii Kukon – Magiera to jedna z większych niespodzianek ostatnich tygodni. W sieci pojawił się pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa. Afera według Kukona i Magiery Ostatnie miesiące Kukon może zaliczyć do naprawdę udanych. W końcówce 2019 roku ukazało się świetnie przyjęte wśród słuchaczy wydawnictwo Radio Taxi, które nawet zdążyło zamieszać na OLiS’ie. Następnie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Polish Hip-Hop Festival 2020

Biletomat.pl
od 180 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →