TikTok stał się popularniejszy niż YouTube?


07 września 2021

Podziel się newsem:

TikTok z chwilowego trendu przerodził się w potężną platformę, tak społecznościową, jak i marketingową. Badania wskazują, że jego popularność pod pewnymi względami przewyższyła YouTube’a.

TikTok pożre pozostałe social media?

Aplikacja wciąż ewoluuje – nieustannie rośnie liczba jej użytkowników, duże firmy gęsto przenoszą swoją działalność marketingową na ten kolejny już rynek i nie zapowiada się na to, by moda na TikToka miała się skończyć. Właściwie, wręcz przeciwnie. Zainteresowanie portalem rośnie proporcjonalnie, wraz z różnorodnością kontentu, jaki można na nim znaleźć. Przystępna forma plus dużo udogodnień – jak choćby wydłużenie filmików – sprawia, że w krótkim czasie apka stała się jednym z popularniejszych social mediów. 

Przeczytaj: TikTok i zmiany. Aplikacja testuje funkcje znane z Instagrama i Facebooka

TikTok popularniejszy od YouTube'a
fot. getty images

TikTok vs YouTube – sprawa jest poważna

Okazuje się, że chińska platforma wyprzedziła YouTube pod względem średniego czasu oglądania treści w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. YouTube zachował jednak palmę pierwszeństwa, jeżeli chodzi o całkowity czas spędzony w aplikacji. Wiąże się to ze znacznie większą ilość użytkowników. Społeczność TikToka tworzy około 700 milionów osób, natomiast YouTube oglądają miesięcznie mniej więcej dwa miliardy odbiorców.

Przeczytaj: Spotify współpracuje z TikTokiem i oferuje darmowe konto Premium

YouTube nadal przewyższa TikToka pod względem całkowitego czasu spędzonego, w tym w Wielkiej Brytanii. Masowa publiczność YouTube’a oznacza, że ​​zyskuje on demograficznie, gromadząc widzów, którzy są stosunkowo słabymi użytkownikami Internetu… po prostu dociera do każdego, kto jest online

–  wyjaśnił BBC Jamie MacEwan z Enders Analysis.

TikTok wydawał duże pieniądze, aby przyciągnąć użytkowników, ale niekoniecznie kręcili się na nim długo w porównaniu z innymi mediami społecznościowymi. Teraz wiemy, że w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii TikTok przebił YouTube i kręci się na Facebooku… to ogromny znak jakości, pieczęć aprobaty

– dodał.

TikTok jest obecnie najczęściej pobieraną aplikacją od 2020 roku. Od czerwca 2020 r. utrzymuje swoją dominację w Wielkiej Brytanii, natomiast w USA na pierwszym miejscu nieprzerwanie znajduje się od kwietnia tego roku.

TikTok z chwilowego trendu przerodził się w potężną platformę, tak społecznościową, jak i marketingową. Badania wskazują, że jego popularność pod pewnymi względami przewyższyła YouTube’a. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →