kadr z teledysku do utworu „Explosion”

Słowiańskie „Explosion”. Nowa wersja hitu Kalwi & Remi, która podbija YouTube


13 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ostrzegamy – przesłuchanie remiksu grozi zaburzeniem idealnych wspomnień wokół hitu Kalwi & Remi Explosion.

Explosion Ech poleczko z Guzowiankami

Niemal 400 tysięcy wyświetleń w jeden dzień i setki komentarzy. Taką lawinę reakcji wywołała nowa wersja Explosion duetu Kalwi & Remi. DJ-e udostępnili remiks słynnego utworu autorstwa DNSQ z nałożoną warstwą wokalną młodzieżowego zespołu Guzowianki. Fragment pochodzi z utworu ludowego Ech, poleczko ze słowami Marka Mioduszewskiego. Wybuchowa mieszanka utworów spodobała się klubowym legendom polskiej sceny i spodobała się wielu komentującym. Choć trzeba przyznać – jest bardzo przaśna i my zdecydowanie wolimy utwory jako oddzielne byty.

Historia hitu Kalwi & Remi

Poznański duet Kalwi & Remi to efekt didżejskiej współpracy Krzysztofa Kalwata (Kalwi) i Remigiusza Pośpiecha (Remi). Ich pierwszy utwór Explosion okazał się strzałem w dziesiątkę, choć dopiero kilka lat po jego wydaniu. Najpierw grano go w wielkopolskich klubach, a później w modnych nadmorskich dyskotekach, skąd rozprzestrzenił się na cały kraj. Zresztą nie tylko, bo singiel pokochano zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przez ponad dwa lata muzycy koncertowali w klubach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Niestety nigdy więcej nie udało im się nagrać równie udanego komercyjnie materiału.

Dla wielu osób Explosion to definicja wspomnień z pierwszych wypadów do klubów, czy szkolnych dyskotek. Do dziś pozostaje jednym z najbardziej definiujących utworów lat dwutysięcznych polskiej muzyki elektronicznej. Przypominamy, że utwór znalazł się między innymi na oficjalnej ścieżce dźwiękowej polskiego kandydata do Oscara Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.

duet Kalwi & Remi w latach dwutysięcznych

Ostrzegamy – przesłuchanie remiksu grozi zaburzeniem idealnych wspomnień wokół hitu Kalwi & Remi Explosion. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Explosion Ech poleczko z Guzowiankami Niemal 400 tysięcy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →