źródło: YouTube

Tak wygląda Dream. Popularny minecraftowy youtuber pokazał twarz


03 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gwiazda YouTube’a i Twitcha, która zgromadziła na swoich kanałach ponad 40 milionów subskrybentów, zdecydowała się na nietypowy ruch. Historyczny moment oglądało na żywo 1,2 miliona osób.

Bez twarzy

Youtuberzy to osoby, które często pozostają w cieniu prowadzonej przez siebie działalności. Nie tylko ci mało popularni – także największe gwiazdy. Wystarczy wspomnieć polskiego Klocucha. Działająca od wielu lat enigmatyczna postać, która do tej pory opublikowała 450 filmów i zgromadziła 516 tys. subskrybentów, nie spieszy się z ukazaniem swojej twarzy czy zdradzeniem personaliów – choć wiele osób prowadziło już swoje prywatne śledztwa mające zdemaskować polskiego wideoblogera. Trudno się temu dziwić – chcemy wiedzieć, kto stoi za treściami, które podziwiamy i oglądamy cyklicznie; chcemy przyporządkować głos do twarzy, aby lepiej identyfikować się z naszym idolem czy idolką.

Wyjście z cienia

I choć osoby prowadzące kanały gamingowe teoretycznie nie powinny mieć problemu z ukryciem się za streamowanymi przez siebie gameplayami czy zmontowanymi materiałami wideo, niektórzy jak widać mają potrzebę wyjścia z cienia. Tak stało się w przypadku Dreama – człowieka stojącego za ultrapopularnym kanałem na YouTubie. Treści mającego 23 lata internetowego twórcy, który regularnie zaczął publikować w 2019 r. oglądają miliony. Zarówno ci zainteresowani Minecraftem, bo to jest główny temat jego działalności, jak i zdrowiem psychicznym – Dream często publicznie wypowiada się o swojej diagnozie ADHD.

Przeczytaj też: „Minecraft” nie dla fanów NFT. Mojang wystosował specjalne stanowisko

Mam na imię Clay

2 października 2022 roku to dzień, który przejdzie dla fanów Dreama do historii. Podczas jednego ze streamów, zapowiadanego zresztą od dawna, mężczyzna ukazał swoje prawdziwe oblicze. Najpierw droczył się odrobinę z fanami, uciekając z kadru i kierując kamerę na swoje łóżko i kota, by potem pojawić się w znanej wszystkim autorskiej masce typu „smiley-face”. Nagle po prostu ją zdjął i powiedział:

Mam na imię Clay, może o mnie słyszeliście, a może nie. Może kliknęliście w ten klip z czystej ciekawości i wcale nie wiecie, kim jestem

– powiedział Dream

Dream wyjaśnił też powody zakończenia swojej anonimowości. Okazało się, że jednym z bezpośrednich powodów było planowane spotkanie, po raz pierwszy w życiu, z przyjacielem, z którym znał się od 11 roku życia tylko z internetu. Poza tym chciałby poznać innych twórców, przywitać się z nimi w normalny sposób i wyjść do świata. „Do tej pory żyłem zabunkrowany” – dodał.

Dream i kontrowersje

Dream nie jest krystalicznie czystą postacią. Przez lata jego karierze towarzyszyły także kontrowersje – związane m.in. z oszukiwaniem w grze i używaniem modów. Przyznał się do zarzutów, tłumacząc, że nie było to intencjonalne. Dopadło go za to w internecie sporo hejtu, a ludzie grozili mu śmiercią – Dream przyznaje, że przez moment chroniło go nawet FBI.

Gwiazda YouTube’a i Twitcha, która zgromadziła na swoich kanałach ponad 40 milionów subskrybentów, zdecydowała się na nietypowy ruch. Historyczny moment oglądało na żywo 1,2 miliona osób. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →