fot. materiały prasowe

„Minecraft” nie dla fanów NFT. Mojang wystosował specjalne stanowisko


21 lipca 2022

Podziel się newsem:

Mojang nie godzi się, by Minecraft zawierał NFT i blockchainy. Twórcy kultowej gry twierdzą, że nie wpisują się one w wartości, które reprezentuje ich dzieło.

Mojang w trosce o wartości Minecrafta banuje NFT i inne blockchainy

O NFT w ostatnich miesiącach było głośno z wielu względów, również etycznych i ekologicznych. Coraz częściej po tę technologię sięgają chociażby artyści. Wśród nich znaleźli się także Polacy z Sokołem na czele. Teraz swoje stanowisko przedstawił Mojang, studio odpowiedzialne za stworzenie Minecrafta.

Zobacz: Johnny Depp maluje portrety gwiazd i przyjaciół. Sztuka jako NFT

Deweloperzy opublikowali specjalne oświadczenie, w którym wyrazili troskę o „wartości”, które reprezentuje Minecraft. Twórcy gry przekonują, że starają się zapewnić, by każdy w społeczności Minecrafta miał dostęp do tej samej zawartości. Według nich NFT mogą prowadzić do wykluczeń, które zaprzeczają „duchowi gry”. To samo tyczy się wszelkich innych blockchainów.

Niektóre firmy niedawno uruchomiły implementacje NFT, które są związane z plikami świata Minecraft i pakietami skórek. Inne przykłady tego, jak NFT i blockchain mogłyby być wykorzystane z Minecraftem, obejmują tworzenie kolekcjonerskich NFT Minecrafta. Umożliwienie graczom zarabiania NFT poprzez działania wykonywane na serwerze lub zdobywanie nagród Minecraft NFT za działania poza grą.

Każde z tych zastosowań NFT i innych technologii blockchain tworzy cyfrową własność opartą na niedoborze i wykluczeniu, co nie jest zgodne z wartościami Minecrafta polegającymi na twórczej integracji i wspólnej zabawie. NFT nie są inkluzywne dla całej naszej społeczności i tworzą scenariusz „the haves and the have-nots”. Spekulacyjna mentalność cenowa i inwestycyjna wokół NFT odciąga uwagę od grania w grę i zachęca do czerpania zysków, co naszym zdaniem nie zapewni długoterminowego zadowolenia naszych graczy.

Niektóre implementacje NFT stron trzecich są również całkowicie zależne od technologii blockchain. Mogą wymagać menedżera aktywów, który może zniknąć bez powiadomienia. Zdarzały się również przypadki, w których NFT były sprzedawane po sztucznie lub nieuczciwie zawyżonych cenach. Uznajemy, że tworzenie wewnątrz naszej gry ma wartość wewnętrzną i staramy się zapewnić rynek, na którym te wartości mogą być uznane.

– czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj także: Fortnite również jako film? Epic Games powoła do życia nowy oddział zajmujacy się tą tematyką

Twórcy Minecrafta nie zapewniają jednak, że technologia NFT nie wróci nigdy do gry, będą za to śledzić ewolucję rynku. Wyrażają także nadzieję, że z czasem będą mogli „określić, czy pozwoli ona [technologia blockchainów – przyp. red.] na bezpieczniejsze doświadczenia lub inne praktyczne zastosowania w grach”.

Minecraft – oficjalny zwiastun The Wild Update: Where Will You Wander?

Mojang nie godzi się, by Minecraft zawierał NFT i blockchainy. Twórcy kultowej gry twierdzą, że nie wpisują się one w wartości, które reprezentuje ich dzieło. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Mojang w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →