źródło: epicgames.com

„Fortnite” również jako film? Epic Games powoła do życia nowy oddział zajmujący się tą tematyką


12 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Sukces Fortnite’a można mierzyć wieloma czynnikami, toteż Epic Games nie zamierza ustępować w dalszym rozwijaniu marki. Firma ma rzekomo utworzyć – lub też już utworzyła – swoją dywizję filmową.

Gry Fortnite i Minecraft z różnym odbiorem przez graczy

Przez jakiś czas, Fortnite dosłownie zalewał media społecznościowe czy platformę YouTube. Zdania o tej grze są dosyć mocno podzielone i wpływa na to wiele czynników, z czego najpoważniejszym wydaje się być po prostu profil przeciętnego gracza. Internet kreuje go zazwyczaj po prostu jako dziecko. Nie zapominajmy jednak, że podobna sytuacja była niegdyś z Minecraftem, a produkcja do dziś cieszy się sporym zainteresowaniem, także wśród nieco starszej części społeczności graczy.

Fortnite zaczął jednak trochę w ostatnim czasie blednąć. Może jest to wynik tego, że już zakorzenił się w popkulturze, zaakceptowaliśmy go i traktujemy to zjawisko całkowicie normalnie, a może faktycznie tego, że gra nie przyciąga i się przejadła. Tak czy siak, pomysł na rozwinięcie tej produkcji w postaci filmowej wydaje się być całkiem sensowny. Pytanie jednak, czy nie nastąpiło to za późno i twórcy nie przespali odpowiedniego momentu na tego typu zagrywki?

„Fortnite” również jako film? Epic Games powoła do życia nowy oddział, zajmujący się tą tematyką
Gra Fortnite, źródło: epicgames.com

Fortnite – czy powstaną filmy na podstawie gry?

Idąc śladami Riot Games i ich produkcji związanych z League of Legends powstałych dla Netflixa, Epic zamierza teraz rozpocząć podobny projekt związany z Fortnitem. Deweloperzy mieli już powołać osobny zespół do tworzenia oskryptowanego programowania materiałów video, co ma w przyszłości pomóc skuteczniej przebić się na rynek filmowy. W parze z tymi informacjami idzie również ta o zatrudnieniu w Epic Games, na stanowisku szefa dywizji specjalnych projektów Jasona McGatlina, który piastował w Lucasfilmie urząd wiceprzewodniczącego produkcji.

Decyzja o próbie wejścia na rynek filmowy z Fortnitem wydaje się być słuszną, ale chyba nieco spóźnioną. Warto wspomnieć, że Fortnite miał elementy fabularne i ekranizacja na przykład w postaci filmu animowanego mogłaby przynieść odpowiednie zyski. Przypomnijmy także, że w grze typu battle royale, w której celem jest zazwyczaj przetrwanie rozgrywki, pojawiały się już takie postaci jak Superman, Rick Sanchez z serialu Rick & Morty, Mike Lowrey z Bad Boys czy Mandalorianin.

Sukces Fortnite’a można mierzyć wieloma czynnikami, toteż Epic Games nie zamierza ustępować w dalszym rozwijaniu marki. Firma ma rzekomo utworzyć – lub też już utworzyła – swoją dywizję filmową. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →