źródło: epicgames.com

„Fortnite” również jako film? Epic Games powoła do życia nowy oddział zajmujący się tą tematyką


12 października 2021

Podziel się newsem:

Sukces Fortnite’a można mierzyć wieloma czynnikami, toteż Epic Games nie zamierza ustępować w dalszym rozwijaniu marki. Firma ma rzekomo utworzyć – lub też już utworzyła – swoją dywizję filmową.

Gry Fortnite i Minecraft z różnym odbiorem przez graczy

Przez jakiś czas, Fortnite dosłownie zalewał media społecznościowe czy platformę YouTube. Zdania o tej grze są dosyć mocno podzielone i wpływa na to wiele czynników, z czego najpoważniejszym wydaje się być po prostu profil przeciętnego gracza. Internet kreuje go zazwyczaj po prostu jako dziecko. Nie zapominajmy jednak, że podobna sytuacja była niegdyś z Minecraftem, a produkcja do dziś cieszy się sporym zainteresowaniem, także wśród nieco starszej części społeczności graczy.

Fortnite zaczął jednak trochę w ostatnim czasie blednąć. Może jest to wynik tego, że już zakorzenił się w popkulturze, zaakceptowaliśmy go i traktujemy to zjawisko całkowicie normalnie, a może faktycznie tego, że gra nie przyciąga i się przejadła. Tak czy siak, pomysł na rozwinięcie tej produkcji w postaci filmowej wydaje się być całkiem sensowny. Pytanie jednak, czy nie nastąpiło to za późno i twórcy nie przespali odpowiedniego momentu na tego typu zagrywki?

„Fortnite” również jako film? Epic Games powoła do życia nowy oddział, zajmujący się tą tematyką
Gra Fortnite, źródło: epicgames.com

Fortnite – czy powstaną filmy na podstawie gry?

Idąc śladami Riot Games i ich produkcji związanych z League of Legends powstałych dla Netflixa, Epic zamierza teraz rozpocząć podobny projekt związany z Fortnitem. Deweloperzy mieli już powołać osobny zespół do tworzenia oskryptowanego programowania materiałów video, co ma w przyszłości pomóc skuteczniej przebić się na rynek filmowy. W parze z tymi informacjami idzie również ta o zatrudnieniu w Epic Games, na stanowisku szefa dywizji specjalnych projektów Jasona McGatlina, który piastował w Lucasfilmie urząd wiceprzewodniczącego produkcji.

Decyzja o próbie wejścia na rynek filmowy z Fortnitem wydaje się być słuszną, ale chyba nieco spóźnioną. Warto wspomnieć, że Fortnite miał elementy fabularne i ekranizacja na przykład w postaci filmu animowanego mogłaby przynieść odpowiednie zyski. Przypomnijmy także, że w grze typu battle royale, w której celem jest zazwyczaj przetrwanie rozgrywki, pojawiały się już takie postaci jak Superman, Rick Sanchez z serialu Rick & Morty, Mike Lowrey z Bad Boys czy Mandalorianin.

Sukces Fortnite’a można mierzyć wieloma czynnikami, toteż Epic Games nie zamierza ustępować w dalszym rozwijaniu marki. Firma ma rzekomo utworzyć – lub też już utworzyła – swoją dywizję filmową. Gry Fortnite i Minecraft z różnym odbiorem przez graczy Przez jakiś czas, Fortnite dosłownie zalewał media społecznościowe czy platformę YouTube. Zdania o tej grze są dosyć […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →