screenshot z gry na PS4

Resident Evil 4” na VR już w październiku


28 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Czwarta odsłona jednej z najpopularniejszej serii gier typu horror-survival – Resident Evil – pojawi się ponownie, tym razem w technologii VR. Gra będzie dostępna pod koniec października.

Resident Evil 4 ponownie przed oczami graczy

Produkcja Capcomu w wersji VR będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy gogli Oculus Quest 2. W Internecie pojawił się zwiastun, w którym twórcy chwalą się fragmentami rozgrywki z nowej wersji gry. Pierwszą, oczywistą różnicą, jest perspektywa gracza. Wersja VR oczywiście przenosi widoczność z trybu trzecioosobowego na pierwszoosobowy. Deweloperzy zremasterowali także ponad 4500 tekstur, natomiast modele postaci zostały zrekonstruowane z pomocą silnika Unreal Engine. Studio zaprezentowało wszystkie zmiany na najnowszym zwiastunie gry. Resident Evil 4 VR pojawi się 21 października.

Oficjalny trailer Resident Evil 4 VR

To kolejna wersja RE4

Resident Evil 4 zadebiutowało w 2005 roku na konsolach PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube. Produkt studia Capcom trafił następnie na PC, Nintendo Wii oraz urządzenia z iOS i Androidem. W 2011 roku pojawiło się Resident Evil 4 HD, które udostępniono na PlayStation 3 oraz XBOX 360. Następnie przeniesiono tę wersję na nowszą generację konsol, tj. PS4 i Xbox One oraz Nintendo Switch.

Zobacz: HBO pokazało pierwsze zdjęcie z serialowej ekranizacji The Last Of Us

Marka Resident Evil stale się rozwija

Deweloperzy Capcomu nieustannie pracują nad marką Resident Evil. W zeszłym roku gracze otrzymali remake kultowej już trzeciej odsłony. Dwa lata wcześniej pojawił się także remake Resident Evil 2, którego pierwowzór pojawił się na rynku w 1998 roku. Oprócz przypominania o starszych odsłonach, Capcom regularnie rozwija kolejne wątki historii. W maju tego roku pojawiła się kontynuacja Resident Evil 7: Biohazard z 2017 roku – Resident Evil Village. Ponownie wcielając się w Ethana Wintersa, gracz przenosi się do rumuńskiej wioski, gdzie stawia czoła m.in. bardzo popularnej Lady Dimitrescu.

Lady Dimitrescu w grze Resident Evil Village

Czwarta odsłona jednej z najpopularniejszej serii gier typu horror-survival – Resident Evil – pojawi się ponownie, tym razem w technologii VR. Gra będzie dostępna pod koniec października. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →