materiały promocyjne

Resident Evil” wraca na ekrany kin. Nowa część serii pojawi się w listopadzie


07 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Popularna seria gier i filmów Resident Evil ponownie zagości na ekranach kin. Resident Evil: Welcome to Racoon City będzie można obejrzeć jeszcze w tym roku.

Od gier wideo do filmów

Pierwsza gra z serii Resident Evil ukazała się na rynku w 1996 roku. Produkt Capcomu prędko stał się jedną z czołowych marek w gatunku survival horroru i doczekała się wielu adaptacji. Na podstawie gier powstało kilka filmów, anime oraz seria komiksów. Do kolekcji dołączy także Resident Evil: Welcome to Racoon City, którego premierę zaplanowano na 24 listopada 2021.

Zobacz: HBO pokazało pierwsze zdjęcie z serialowej ekranizacji The Last Of Us

Promocja nadchodzącej produkcji trwa już od jakiegoś czasu. Pierwotnie film miał pojawić się we wrześniu, jednak premierę przesunięto. Na oficjalnym profilu marki pojawił się teaser zwiastuna, który zostanie opublikowany jutro. Na kilkunastosekundowym nagraniu nie widać wiele oprócz kobiety przy oknie oraz psa-zombie.

Reżyserem Resident Evil: Welcome to Racoon City został Brytyjczyk – Johannes Roberts. W Claire Redfield wcieli się Kaya Scodelario, Leona S. Kennedy’ego odegra Avan Jogia, a Robbie Amell wystąpi jako Chris Redfield.

resident evil
fot. materiały promocyjne

Marka Resident Evil odświeża stare hity

Już za dwa tygodnie fani gier wideo będą mogli zagrać w Resident Evil 4 VR. To nowa wersja produkcji Capcomu, która oryginalnie pojawiła się na rynku w 2005 roku na PlayStation 2 i Nintendo GameCube. Deweloperzy w ciągu ostatnich dwóch lat oddali w ręce graczy także remake drugiej i trzeciej odsłony serii, których pierwotne wersje mają już ponad 20 lat.

Welcome to Racoon City to powrót do aktorskich produkcji osadzonych w uniwersum gry. Będzie to pierwszy film od 2016 roku, kiedy premierę miał Resident Evil: Ostatni Rozdział w reżyserii Paula Andersona. Do tej pory to ostatni film, w którym główną rolę w świecie RE zagrała Milla Jovovich od 2002 roku wcielająca się w bohaterkę Alice. Łącznie wypuszczono sześć produkcji filmowych, w których Jovovich odegrała główną rolę. Po premierze Ostatniego Rozdziału, powstała jeszcze animowana Vendetta w reżyserii Takanori Tsujimoto oraz Wieczny mrok Eiichirō Hasumi.

Resident Evil: Ostatni Rozdział – zwiastun

Popularna seria gier i filmów Resident Evil ponownie zagości na ekranach kin. Resident Evil: Welcome to Racoon City będzie można obejrzeć jeszcze w tym roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →