iStock

TikTok i zmiany. Aplikacja testuje funkcje znane z Instagrama i Facebooka


05 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji i stale rosnąca siła, jeżeli chodzi o social media. Platforma cały czas pracuje nad poprawieniem swojej działalności i obecnie testuje nowe funkcje – znane jednak dobrze użytkownikom Snapchata, Facebooka i Instagrama. Czy 24-godzinne stories przyjmą się i na TikToku?

TikTok – jak inne medium, ale lepsze?

Kiedy zainstaluje się TikToka, nie ma powrotu. Sama przez dość długi czas się opierałam, lecz po fakcie serio doceniłam tę apkę. Kontent komediowy to jedno, aczkolwiek platforma puchnie od wszelkiego rodzaju treści i właściwie to użytkownik decyduje, jak wygląda jego wall. Nieco podobnie, jak w przypadku Instagrama – jak grasz, tak masz i to jest zarazem fajne i wygodne. Gdy coś cię nie interesuje, scrollujesz dalej, a poza tym już swobodnie można zbierać to, co się lubi: memy, przepisy kulinarne, różnego rodzaju DIY, tipy dla rośliniarzy, czy zajawkowiczów fitnessu.

Nie da się też ukryć, jak ogromny drzemie w nim potencjał biznesowy. Piosenki, które stają się tłem pod trendy windują w jak szalone na listach przebojów – nawet, jeżeli spory kawał czasu minął już od ich wydania, a znani tiktokerzy są po prostu influencerami, cieszącymi się zaufaniem swej widowni, co oczywiście wykorzystują znane marki do promocji swoich produktów.

Przeczytaj: Spotify współpracuje z TikTokiem i oferuje darmowe konto Premium

Różne rozwiązania z TikToka były chętnie kopiowane przez konkurencyjne media, a teraz to aplikacja należąca do chińskiego przedsiębiorstwa ByteDance testuje opcje stories, już dawno znanych użytkownikom Instagrama czy Facebooka.

TikTok testuje funkcje stories

Stories na TikToku w fazie testów

W różnych krajach na świecie (wyłączając Stany Zjednoczone) rozpoczął się pilotażowy test TikTok Stories. Podobnie, jak relacje w innych serwisach społecznościowych, tak i tutaj miałyby być one dostępne jedynie przez 24 godziny. Mogą, lecz nie muszą – przekształcić się w stałą funkcję aplikacji – enigmatycznie stwierdził przedstawiciel serwisu w rozmowie z Variety.

Zawsze myślimy o nowych sposobach na zwiększenie wartości naszej społeczności i wzbogacenie doświadczenia płynącego z korzystania z TikToka. Obecnie eksperymentujemy ze sposobami udostępnienia twórcom dodatkowych formatów, aby wcielić ich kreatywne pomysły w życie dla społeczności TikToka.

– powiedział rzecznik aplikacji udzielając wywiadu portalowi Variety

TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji i stale rosnąca siła, jeżeli chodzi o social media. Platforma cały czas pracuje nad poprawieniem swojej działalności i obecnie testuje nowe funkcje – znane jednak dobrze użytkownikom Snapchata, Facebooka i Instagrama. Czy 24-godzinne stories przyjmą się i na TikToku? Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – […]

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →