creative commons

Już niedługo zapłacimy za Facebooka i Instagrama


04 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Jak podaje portal „The Verge”, Meta wprowadzi opłaty za korzystanie ze swoich portali społecznościowych – Facebooka i Instagrama.

Reklamy albo pieniądze

Od lat przewija się temat wprowadzenia opłat za korzystanie z portali społecznościowych, tak jak ma to miejsce w przypadku Netfliksa czy Spotify. Wygląda na to, że jesteśmy bliżej takiego rozwiązania niż kiedykolwiek.

Jak podaje portal „The Verge”, Meta zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z Facebooka i Instagrama. Musimy was jednak uspokoić. Korzystanie z tych portali za darmo nie zostanie uniemożliwione. Pojawią się jednak niedogodności w postaci spersonalizowanych reklam. Tak więc będziemy mogli zapłacić za korzystanie z portalu w niezmienionej formie, pogodzić się z reklamami lub przenieść na inną platformę. No dobrze, ale o jakiej kwocie mówimy? Jak podaje „The Wall Street Jurnal” za dostęp do jednego konta na Facebooku i Instagramie będzie trzeba zapłacić 14 euro miesięcznie, a każde kolejne konto to wydatek 6 euro miesięcznie. Warto nadmienić, że opłata za korzystanie z portali będzie dotyczyć tylko użytkowników z krajów Unii Europejskiej. Jest to bowiem część przepychanek między UE a Metą.

Meta walczy z Unią Europejską

Wprowadzone ograniczenia mają być odpowiedzią na unijne regulacje. Organy regulacyjne UE chcą, by Meta zaprzestała wykorzystywania danych osobowych do personalizowania reklam mieszkańców państw wspólnoty bez ich zgody. Tak więc wprowadzenie opłat jest odpowiedzią na prośby Unii, lecz Meta dość sprytnie w tej sytuacji wykręca się od całkowitego zaprzestania precedensu. Dostajemy jednak w tym momencie wybór. Zamierzacie płacić za Facebooka i Instagrama?

Jak podaje portal „The Verge”, Meta wprowadzi opłaty za korzystanie ze swoich portali społecznościowych – Facebooka i Instagrama. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Reklamy albo pieniądze Od lat przewija się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →