kadr z Hot16Challenge2 Taty Maty

Tata Maty napisał książkę „Jak wychować rapera„. Sprawdźcie szczegóły


14 lipca 2021

Podziel się newsem:

Tata Maty właściwie od samego początku kariery swojego syna był kimś, kto przewijał się nie tylko na jego trackach, ale też publicznie okazywał mu jawne wsparcie. Marcin Matczak, który jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego właśnie zapowiedział, że wyda książkę zatytułowaną Jak wychować rapera.

Mata i jego Tata

Wydaje mi się, że wiele dzieci chciałoby mieć podobną relację ze swoimi rodzicami – i odwrotnie. Marcin Matczak w pewnym sensie już wcześniej był osobą publiczną, aczkolwiek zdecydowanie nie celebrytą. Rapowa kariera Michała otworzyła przed nim pewną furtkę do szołbizu, a przynajmniej, do tej jego wolnej strefy i znacznie podbiła jego rozpoznawalność. No i stał się Tatą Maty, tym fajnym ojcem, którego lubią wszyscy koledzy jego syna. Ciężko nie darzyć sympatią osoby, która naprawdę przyjemnie wykorzystuje sobie swoją względną popularność. Kiedy Mata wypuścił Patointeligencję, w Internecie oczywiście zawrzało. I na nieco mniejszą skalę, ale zawrzało ponownie, gdy profesor Matczak jawnie wyraził swoje wsparcie wobec Michała, absolutnie nic nie robiąc sobie z kontrowersyjności jego utworu.

Przeczytaj: Gdzie byłby Mata, gdyby nie hajs, Wojewódzki i Tata? – komentarz Marceli Świetlik

W czasach srogiego lockdownu światło dzienne ujrzało także video z rapującym profesorem Matczakiem. Tata Maty został bowiem nominowany do Hot16Challenge2 przez Borixona i bezdyskusyjnie wywiązał się ze swego zadania.

Tata Maty #hot16challenge2

Na jednym z koncertów warszawskiego rapera, wyszedł wraz z nim na scenę i razem wykonali 100 dni do matury w wersji akustycznej.

Podczas wywiadu z Kubą Wojewódzkim przy okazji wydania Patoreakcji, Mata przyznał, że pewne wersy (Jacek Kurski, wiadomo co) konsultował z tatą od strony prawnej. Po tych wszystkich gestach będących w zasięgu wzroku opinii publicznej, widać dobre stosunki panujące między ojcem a synem. I nic dziwnego, że Marcin Matczak ciuła sobie tak dobry popularnościowy wynik.

Tata Maty wyda książkę Jak wychować rapera

Wczoraj na Instagramie, profesor Matczak opublikował wpis, w którym poinformował o tym, że wkrótce ukaże się jego książka.

Tata Maty wydaje książkę Jak wychować rapera
Marcin Matczak – „Jak wychować rapera” – okładka książki

Napisałem książkę pt. „Jak wychować rapera”. Książkę o relacji ojca z synem, patodemokracji i potrzebie rebelii. Wydawnictwo zaproponowało mi stworzenie poradnika, jak wychować obywatela. Byłaby to pouczająca książka, ale mało kto chciałby ją przeczytać. Napisałem więc o tym, jak wychować rapera, bo w tym przynajmniej mam pewne doświadczenie. Ostatecznie książka o tym, jak wychować rapera, jest o tym, jak wychować obywatela. Ma mieć dzikie serce i empatię, wrażliwość i siłę. Ma być odważny i mówić prawdę, nawet jeśli głos mu drży. Każdy rozdział tego „bezradnika” poświęcony jest jednemu utworowi Michała i szerszym rozważaniom – o życiu, społeczeństwie i państwie. To biografia przemieszana z analizą literacką tekstów Michała, lekcja WoS-u przemieszana z wychowaniem do życia w rodzinie, opowieść o buncie młodego chłopaka i o ojcu, który próbuje zrozumieć swoje dziecko

– napisał na Instagramie Tata Maty

Jak wychować rapera będzie mieć premierę 1 września. Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży pod tym linkiem.

Tata Maty właściwie od samego początku kariery swojego syna był kimś, kto przewijał się nie tylko na jego trackach, ale też publicznie okazywał mu jawne wsparcie. Marcin Matczak, który jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego właśnie zapowiedział, że wyda książkę zatytułowaną Jak wychować rapera. Mata i jego Tata Wydaje mi się, że […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →