fot. materiały prasowe

Świat “Gry o Tron” rozbudowany jak uniwersum Marvela? Tego chciałby George R.R. Martin


22 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jakie plany ma George R.R. Martin? Pisarz zdradził, że chciałby rozbudować franczyzę Gry o Tron do rozmiarów Marvel Cinematic Universe.

George R.R. Martin chciałby rozszerzyć uniwersum Gry o Tron niczym Kinowe Uniwersum Marvela

Niedawno na łamach The Hollywood Reporter ukazała się druga część rozmowy dotyczącej serialu Ród smoka – prequela Gry o Tron. Jednym z zaproszonych rozmówców był George R.R. Martin. Pisarz zdradził, że jego ambicją jest doprowadzić, by uniwersum Westeros było równie rozległe, co Marvel Cinematic Universe.

Zobacz: Gra o Tron i Spider-Man: Bez drogi do domu najbardziej piraconymi produkcjami w pierwszym półroczu 2022 roku

MCU ma Avengersów, ale jednocześnie posiada coś bardziej awangardowego pokroju WandaVision. To jest to, co – mam nadzieję – możemy zrobić z innymi serialami z uniwersum Gry o Tron. Byśmy mogli wykorzystać różnorodność, która ukaże historię tego świata. Walki o Żelazny Tron nie da się pokazać wiele razy

– wyznał.

Jednocześnie George R.R. Martin, który nadal nie wydał Wichrów zimy, wyznał, że nie wie, jaką rolę chciałby pełnić przy budowaniu franczyzy.

Przeczytaj także: George R.R. Martin po raz kolejny wypowiada się o Wichrach zimy. Jak to z nimi w końcu jest?

Czasami siedzę i próbuję się zorientować, kim do cholery jestem w tym całym scenariuszu. Czy jestem George’em Lucasem? Gene Roddenberry? A może Stanem Lee? (…) Nie wiem. Ostatecznie nie Stanem Lee. Nie miał żadnego wpływu [na rozwój MCU – przyp. red.]. Nie pisał żadnych opowieści, nie mógł nic powiedzieć. Był po prostu przyjazną osobą, którą sprowadzali na konwenty i robił kolejne cameos.

george r. r. martin gra o tron
fot. WireImage/Getty Images

Ród smoka już za rogiem

O planach na spin-offy wiadomo od dawna. W zeszłym miesiącu pojawiły się informacje, że powstaje serial poświęcony wyłącznie Jonowi Snow. Z kolei 21 sierpnia na HBO Max ukaże się House of the Dragon. Produkcja oparta na Ogniu i krwi opowie dzieje rodu Targaryenów od czasów, gdy na Żelaznym Tronie zasiadł Aegon. W serialu wystąpią m.in. Steve Toussaint, Paddy Constantine oraz Matt Smith.

W tej samej rozmowie, w której Martin wspominał o planach dotyczących franczyzy, zdradzono, ilu sezonów Rodu smoka możemy się spodziewać. Według źródeł The Hollywood Reporter HBO przyszykuje dla fanów Westeros trzy lub cztery odsłony serii. Showrunner serialu, Miquel Sapochnik, podkreślił również, że w House of the Dragon znalazło się mniej scen seksu niż w Grze o tron.

Podeszliśmy do tego ostrożnie i nie boimy się tego. Nie możemy zignorować przemocy, jakiej w tamtych czasach doznawały kobiety przez mężczyzn. Ona nie powinna być ani gloryfikowana, ani bagatelizowana.

Ród smoka – oficjalny zwiastun

Jakie plany ma George R.R. Martin? Pisarz zdradził, że chciałby rozbudować franczyzę Gry o Tron do rozmiarów Marvel Cinematic Universe. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins George R.R. Martin chciałby […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →