fot. HBO

George R.R. Martin po raz kolejny wypowiada się o „Wichrach zimy”. Jak to z nimi w końcu jest?


11 lipca 2022

Podziel się newsem:

George R.R. Martin udzielił kolejnych informacji na temat pisanych przez niego Wichrów zimy. Czy w końcu doczekamy się ich publikacji?

Jak to w końcu jest z tymi Wichrami zimy?

Oj długo, naprawdę długo muszą czekać fani książek George’a R.R. Martina na obiecane zakończenie swojej ulubionej serii, które podobno ma się znacząco różnić od rozczarowującego ostatniego sezonu Gry o tron w wykonaniu HBO. Jak jednak przyznał autor, prace zbliżają się w kierunku sukcesywnego spięcia historii, chociaż… kto to tam tego George’a wie.

Przeczytaj także: George R.R. Martin wypowiada się na temat śmierci w popkulturze

George R.R. Martin
fot. HBO

Za pośrednictwem swojego bloga George R.R. Martin podzielił się kolejnymi informacjami dotyczącymi Wichrów zimy. Według nich autor ma ponoć stale pracować nad ich zakończeniem:

Pracuję w swoim zimowym ogrodzie. Różne rzeczy rosną… i zmieniają się, tak jak to już jest z nami, ogrodnikami. Są twisty, są zmiany, przychodzą do mnie nowe pomysły (dziękuję, muzo), stare pomysły okazują się niewykonalne, piszę, przepisuję, przestawiam, wyrzucam wszystko i przepisuję od nowa, przechodzę przez drzwi, które prowadzą donikąd i drzwi, które otwierają się na cuda.

Autor odchodzi również od zakończenia zaprezentowanego nam w serialu, które delikatnie mówiąc, było po prostu rozczarowujące:

Coraz częściej jednak zauważam, że moje ogrodnictwo oddala mnie coraz bardziej i bardziej od serialu. Tak, niektóre z rzeczy, które widzieliście na HBO w Grze o tron, będą także w Wichrach zimy (choć może nie w ten sam sposób)… ale większość pozostałych będzie zupełnie inna.

Inną drogą powędrują również liczne postaci prezentowane nam za pośrednictwem sagi. Nie każdy z bohaterów spotka się z podobnym losem co w serialu:

Jedna rzecz, którą mogę powiedzieć, na tyle ogólna, że niczego nie zaspoileruję: nie wszystkie postacie, które przeżyły do końca Gry o tron, przeżyją do końca Pieśni Lodu i Ognia, oraz nie wszystkie postacie, które umarły w Grze o tron, umrą w Pieśni Lodu i Ognia (niektóre na pewno. Oczywiście. Może większość. Ale zdecydowanie nie wszystkie). […] A zakończenie? Musicie poczekać, aż tam dotrę. Niektóre rzeczy będą takie same. Wiele nie będzie.

Jak więc myślicie, czy doczekamy się w końcu Wichrów zimy na swoich półkach?

George R.R. Martin udzielił kolejnych informacji na temat pisanych przez niego Wichrów zimy. Czy w końcu doczekamy się ich publikacji? Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Jak […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →