George R. R. Martin

George R.R. Martin wydaje nową książkę poświęconą Targaryenom

Obserwuj nas na instagramie:

George R.R. Martin wkrótce wyda kolejną książkę ze świata Gry o Tron, dotyczącą dynastii Targaryenów. Sprawdźcie, czego się spodziewać.

George R.R. Martin wydaje nową książkę

Game of Thrones: The Rise of the Dragon będzie tomem w całości poświęconym historii dynastii Targaryenów, nawiązującym do prequelowego serialu Ród Smoka, który jest obecnie produkowany przez HBO. Książka będzie zawierać ponad 180 nowych ilustracji przedstawiających rodzinę i jej panowanie, z dogłębnym spojrzeniem na niektóre z tradycji Westeros.

Ta bogata historia wizualna — zawierająca ponad 180 zupełnie nowych ilustracji — jest wspaniałym wprowadzeniem do Rodu Smoka, prequelowej serii HBO.
Przez setki lat Targaryenowie zasiadali na Żelaznym Tronie Westeros, podczas gdy ich smoki rządziły niebem. Historia jedynej rodziny smoczych władców, która przetrwała Zagładę Valyrii, jest opowieścią o zawiłej polityce, sojuszach i zdradach, która działa zarówno szlachetnie, jak i tchórzliwie. The Rise of the Dragon to kronika powstania i wzrostu potęgi Targaryenów w Westeros, obejmująca historię opowiedzianą po raz pierwszy w Fire & Blood George’a R.R. Martina, od podboju Westeros przez Aegona Targaryena po niesławny Taniec Smoków — krwawą wojnę domową, która niemalże zakończyła rządy Targaryenów na dobre.
Wypełnione całkowicie nową grafiką Targaryenowie — i ich smoki — ożywają w tym luksusowym podręczniku. Idealny dla fanów zanurzonych w tradycji Westeros, a także tych, którzy po raz pierwszy spotkają Targaryenów w serialu HBO, The Rise of the Dragon to obowiązkowy przegląd dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o najpotężniejszej rodzinie w Westeros.

– czytamy w opisie książki
Game of Thrones: The Rise of the Dragon
George R.R. Martin The Rise of the Dragon

Jaka jest różnica między książkami The Rise of the Dragon a Ogień i krew, na podstawie której powstaje serial? Autor odpowiada:

Pomyśl o The Rise of the Dragon jako luksusowym podręczniku, w którym najbardziej niesławna rodzina Westeros – i ich smoki – ożywają we współpracy z naprawdę niesamowitymi artystami.
Ogień i krew została opisana jako relacja arcymaesterów z wydarzeń od podboju Westeros przez Aegona Targaryena po niesławny Taniec Smoków, wojnę domową, która prawie zniszczyła rządy Targaryenów. The Rise of the Dragon obejmie ten sam okres, ale jest napisany w bardziej encyklopedycznym stylu, podobnym do Świata Lodu i Ognia. Autorzy Świata Lodu i Ognia – Elio M. García, Jr. i Linda Antonsson wrócili, aby pomóc przy tym tomie.

Premiera książki zaplanowana jest na październik.

George R.R. Martin wkrótce wyda kolejną książkę ze świata Gry o Tron, dotyczącą dynastii Targaryenów. Sprawdźcie, czego się spodziewać. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins George R.R. Martin wydaje nową […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →