fot. HBO

„Ród smoka” mógł wcale nie powstać. W planach były inne seriale


20 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Prequel Gry o tron, Ród smoka, trafi na HBO Max już za miesiąc. Serial mógł jednak w ogóle nie powstać, a w grę wchodziły zupełnie inne pomysły i historie.

Ród smoka na wojnie

Ród smoka to pierwszy i jak dotąd jedyny serial aktorski odnoszący się bezpośrednio do Gry o tron. Produkcja jest ekranizacją książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, która przedstawia losy Targaryenów od czasów, kiedy Aegon Targaryen podbił Westeros. Ród smoka opowie historię, która rozegrała się na dwieście lat przed wydarzeniami z Gry o tron i pokaże początek końca rodu Targaryenów, rozłam oraz wojnę domową zwaną Tańcem ze smokami.

Zanim jednak serial mógł powstać, musiał przejść nieco trudną drogę i pokonać kilka pomysłów na produkcje. Kiedy w 2016 roku ogłoszono, że Gra o tron skończy się na ośmiu sezonach, HBO rozpoczęło poszukiwania nowych pomysłów. George R.R. Martin przedstawił stacji dwie historie: pierwsza była bazowana na zbiorze opowiadań Opowieści z Siedmiu Królestw, którego bohaterami byli Dunk i Jajo. Drugim z nich była produkcja przedstawiająca właśnie wydarzenia prowadzące do Tańca ze smokami.

W Tańcu są intrygi, rywalizacja o Żelazny Tron, morderstwa, pojedynki, wielkie bitwy i dwadzieścia smoków

– mówił wówczas Martin.

HBO wolało jednak zachować ten pomysł na później. Na zlecenie stacji powstało piętnaście wstępnych pomysłów na seriale, z czego ostatecznie wybrano pięć z nich.

Znowu ci Targaryenowie…

Jedną z historii dostarczył Max Borenstein, scenarzysta Godzilli i Konga: Wyspy Czaszki. Zaproponował on ukazanie losów starożytnego królestwa Targaryenów, Valyrii. Innym pomysłem było przedstawienie podbojów Aegona, które napisali Rand Ravich i Far Shariat. Brian Helgeland, nagrodzony Oscarem za scenariusz Tajemnic Los Angeles, zaproponował pokazanie historii Nymerii. Kolejnymi dwoma serialami były wspomniane już wyżej produkcje oparte na Opowieściach z Siedmiu Królestw i Tańcu ze smokami. Produkcja o Targaryenach została zapowiedziana po anulowaniu serialu Bloodmoon, który miał cofnąć nas do czasów Długiej Nocy.

Premiera Rodu smoka będzie miała miejsce 22 sierpnia na platformie HBO Max. W serialu występują Paddy Constantine, Matt Smith, Olivia Cooke, Rhys Ifans, Emma D’Arcy, Steve Toussaint czy Eve Best.

„Ród smoka” mógł wcale nie powstać. W planach były inne seriale
fot. HBO

Ród smoka, zobacz teaser

Prequel Gry o tron, Ród smoka, trafi na HBO Max już za miesiąc. Serial mógł jednak w ogóle nie powstać, a w grę wchodziły zupełnie inne pomysły i historie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →