fot. HBO

Dlaczego „Bloodmoon”, pierwszy ze spin-offów „Gry o Tron”, został odwołany?


20 lipca 2022

Podziel się newsem:

Świat Gry o Tron powróci do nas w zbliżającym się serialu Ród smoka. Jak się jednak okazuje, nie był to pierwszy projekt z krainy Westeros, który po zakończeniu głównej sagi miał ujrzeć światło dzienne.

Gra o Tron miała powrócić szybciej, niż myślimy

Szefowie HBO powiedzieli, że pierwszy spin-off Gry o Tron został anulowany z powodu jego słabego przygotowania.

Przeczytaj także: Twórcy Stranger Things inspirowali się Grą o tron. Co wspólnego mają Vecna i Nocny Król?

gra o tron spin-off
fot. HBO

Serial noszący tytuł Bloodmoon został pierwotnie zaplanowany w 2018 roku. Historia toczyła się 8000 lat przed wydarzeniami z głównej sagi Gry o Tron. Pilot serialu z udziałem Naomi Watts i Jamiego Campbell Bowera kosztował podobno od 30 do 35 milionów dolarów (29 milionów funtów).

W rozmowie z The Hollywood Reporter dyrektor ds. treści HBO Casey Bloys odniósł się do odwołania programu. 

Bloodmoon wymagał znacznie więcej inwencji; to było większe ryzyko, wyższa nagroda. Nie było w nim nic rażącego, złego. Po prostu rozwój takich seriali jest ciężki.

Robert Greenblatt, były prezes WarnerMedia, firmy macierzystej HBO, dodał:

To nie było nie do obejrzenia. Nie była to straszna produkcja. Serial został bardzo dobrze wyprodukowany i wyglądał wyjątkowo. Ale to nie zaprowadziło mnie w to samo miejsce, co pierwotna seria. Nie miał takiej głębi i bogactwa jak pilot oryginalnej serii.

Ród Smoka nadchodzi, kiedy premiera?

Ród smoka, którego akcja rozgrywa się 200 lat przed Grą o Tron, oparta jest na powieści George’a R.R. Martina. Serial przedstawi nam rodzinę Targaryenów podczas Tańca Smoków – wojny domowej między Domem Targaryenów o Żelazny Tron.

Ród smoka – zobacz zapowiedź serialu!

W spin-offie wystąpią Paddy Considine, Emma D’Arcy, Eve Best, Matt Smith, Olivia Cooke, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. Premiera zaplanowana jest na 21 sierpnia.

Świat Gry o Tron powróci do nas w zbliżającym się serialu Ród smoka. Jak się jednak okazuje, nie był to pierwszy projekt z krainy Westeros, który po zakończeniu głównej sagi miał ujrzeć światło dzienne. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →