materiały prasowe

Spin-off “League of Legends” coraz bliżej? Deweloperzy potwierdzają: “Project L” będzie free to play


08 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Riot Games pracuje nad nową grą osadzoną w uniwersum League of Legends. Deweloperzy potwierdzili, że bijatyka Project L będzie tytułem w pełni free to play.

Bijatyka League of Legends, czyli Project L

Riot Games nieustannie pracuje nad rozbudową uniwersum League of Legends. Po sukcesie animacji Arcane deweloperzy wyprodukowali sitcom wraz z Paramount+. Kolejnym z planów studia jest Project L, który zapowiedziano już w 2019 roku.

Zobacz: Riot Games nie zwalnia tempa. Po sukcesie Arcane przyszedł czas na sitcom Players

Od tego czasu otrzymaliśmy jeden gameplay w listopadzie zeszłego roku, a na początku sierpnia przekazano fanom, że będzie to tytuł free to play. Wiadomość przekazał Tom Cannon w specjalnym materiale wideo, który ukazał się na oficjalnym kanale Riot Games na YouTube.

Project L to bijatyka 2,5D, w której przejmujemy kontrolę nad postaciami znanymi z uniwersum League of Legends. Mechaniki gry oparto na takich produkcjach, jak Mortal Kombat, Tekken czy Street Fighter. Mimo że gra będzie dostępna za darmo, deweloperzy podkreślają, że pojawią się w niej opcjonalne mikrotransakcje.

Przeczytaj także: Feno: “Gdybym pilotował samolot, prosiłbym o myszkę i klawiaturę” [W co ty grasz? #5]

Jeśli chodzi o monetyzację, obiecujemy, że będziemy szanować zarówno twój czas, jak i twój portfel

– zapewnia Tom Cannon.

Oprócz informacji o cenie gry Cannon pokazał widzom również nową bohaterkę. Jest nią Illaoi, Kapłanka Krakena. Deweloperzy podzielili się jedynie grafikami koncepcyjnymi, jednak zapewniono nas, że Riot Games opublikuje w tym roku jeszcze jeden film, w którym podzieli się postępami w pracach nad grą.

/dev: The Latest on Project L | dev diary – Project L

Nadal nie wiadomo, kiedy bijatyka trafi do graczy. Według informacji podanych w listopadzie 2021 tytuł powinien zadebiutować nie wcześniej niż w 2023 roku.

Project L – RiotX Arcane: Epilogue | The Right Foundation

Riot Games pracuje nad nową grą osadzoną w uniwersum League of Legends. Deweloperzy potwierdzili, że bijatyka Project L będzie tytułem w pełni free to play. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →