fot. „League of Legends”

Oto 5 najlepszych ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w grze „League of Legends


04 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gra League of Legends przez ostatnie lata urosła do miana fenomenu. Miliony graczy na całym świecie, coraz to nowsze kolaboracje, seriale, trailery, a także słynne Mistrzostwa Świata, których ceremonii otwarcia może pozazdrościć wielu. Przed zbliżającymi się finałami 2022 roku postanowiliśmy wybrać dla was 5 najlepszych openingów tych rozgrywek.

Gra, która wspięła się na szczyt

To, co robi amerykańskie studio Riot Games, można określić jednym słowem: rozmach. Tyczy się to wszelkich ich projektów: od flagowych tytułów, przez produkcję seriali, po organizowanie ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w grze League of Legends. To właśnie z okazji finału tej imprezy, który już 5 listopada odbędzie się w San Francisco, postanowiliśmy wybrać 5 najlepszych openingów dotychczasowych zawodów. Nie zabrakło w nich smoków, hologramów, a także naprawdę dużych nazwisk.

Przeczytaj także: Lil Nas X prezentuje nam hymn Mistrzostw Świata League of Legends. Oto utwór STAR WALKIN

league of legends project L riot games
fot. materiały prasowe

#5 Mistrzostwa Świata League of Legends – 2018 rok

Finał, który miał miejsce w malowniczym Incheonie w Korei Południowej, otworzył k-popowy zespół (G)I-dle. Zagrali wraz z Madison Beer, łącząc siły z tancerkami stworzonymi w rozszerzonej rzeczywistości, na tle pokazów świetlnych i fajerwerków podczas odśpiewywania piosenki Pop-Stars. Ceremonia otwarcia finału Mistrzostw Świata w 2018 roku zdecydowanie przeszła do historii ze względu na jeszcze jedno unowocześnienie. Do tej pory bowiem przed meczem finałowym zawsze mogliśmy spodziewać się show z udziałem jednego wykonawcy prezentującego piosenkę promującą dany rok. W tym przypadku postawiono jednak na dwie różne piosenki i wielu artystów, którzy rozsadzili stadion.

#4 Mistrzostwa Świata League of Legends – 2016 rok

Finał tych Mistrzostw Świata odbył się przed tłumem prawie 20 tys. fanów w Staples Center w Los Angeles. Wydarzenie uświetnił rosyjsko-niemiecki DJ Zedd, który stworzył ekskluzywną piosenkę na turniej zatytułowaną Ignite. Podczas wydarzenia puszczono również film odwołujący się do wielu najważniejszych wydarzeń z poprzednich Mistrzostw Świata. Sama impreza było później szeroko omawiana przez władze miasta Los Angeles. Urzędnicy przyznali, że chcieliby uwzględnić technologię prezentacji wydarzeń e-sportowych używanych przez Riot Games w przyszłości, by organizować je na tak wysokim poziomie.

#3 Mistrzostwa Świata League of Legends – 2014 rok

2014 był pierwszym rokiem, w którym zorganizowano Mistrzostwa Świata League of Legends z aż tak wielkim rozmachem. Wielki finał odbył się na stadionie Pucharu Świata w Seulu w Korei Południowej. Gry były również oficjalnie transmitowane na Twitchu i Azubu w kilku językach, a sam finał po raz pierwszy transmitowano również na ESPN3. Podczas otwarcia wielkiej imprezy na scenie zaprezentował się zespół Imagine Dragons, który zaśpiewał piosenkę Warriors. Co ciekawe, formacja połączyła siły z Riot Games ponownie. Stało się to przy okazji produkcji Arcane, tworząc do niej piosenkę Enemy.

#2 Mistrzostwa Świata League of Legends – 2019 rok

Rok, który dostarczył nam zdecydowanie najlepsze widowisko pod względem artystycznym, graficznym, a także muzycznym. Na scenie zaprezentowała się między innymi debiutująca grupa True Damage, która połączyła swoje siły, by przenieść wirtualny występ do rzeczywistości. Cała impreza odbywająca się w Paryżu została bowiem napędzona technologią 3D Holonet (jest to ta sama technologia, której użyto podczas pośmiertnych występów Michaela Jacksona, Tupaca i Whitney Houston). Podczas występu hip-hopowego zespołu prawdziwym wykonawcom towarzyszyły ich holograficzne odpowiedniki z gry. Oglądając sprytną choreografię i techniczne zagrania, czasami trudno było stwierdzić, co było prawdą, a co tworami wyjętymi ze świata fikcji.

#1 Mistrzostwa Świata League of Legends – 2017 rok

Studio Riot Games udowodniło wówczas, że to właśnie ono będzie zawieszać poprzeczki tak wysoko, jak to tylko możliwe. W 2017 roku stało się to przy akompaniamencie hymnu Legends Never Die. Miliony ludzi zgromadzonych na stadionie w Pekinie zwanym „Ptasim Gniazdem”, a także przed telewizorami i komputerami zobaczyło coś, co do tamtego momentu było jedynie marzeniem. Jay Chou i Against The Current, odśpiewując piosenkę, zrobili bowiem przerwę, by w pewnym momencie przywołać SMOKA. Ceremonia po raz kolejny ukazała światu potencjał, jaki niosą za sobą imprezy rozszerzone o alternatywną rzeczywistość i wypełnione niesamowitą oprawą graficzną. Był to bez wątpienia najbardziej ekscytujący opening dotychczasowych finałów, a to, co wydarzyło się w 2:47 minucie, do dziś powoduje ciary.

Tegoroczny finał odbędzie się już 5 listopada w San Francisco. W Polsce będzie go można obejrzeć na platformie Twitch i oficjalnym kanale Riot Games. Impreza otwarcia ruszy o godzinie 1:00 naszego czasu, a pierwsze mecze zaplanowano zaraz po jej zakończeniu.

Gra League of Legends przez ostatnie lata urosła do miana fenomenu. Miliony graczy na całym świecie, coraz to nowsze kolaboracje, seriale, trailery, a także słynne Mistrzostwa Świata, których ceremonii otwarcia może pozazdrościć wielu. Przed zbliżającymi się finałami 2022 roku postanowiliśmy wybrać dla was 5 najlepszych openingów tych rozgrywek. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →