Pexels

Którzy gracze są najbardziej elokwentni, a którzy najbardziej toksyczni? Wyniki zaskakują


22 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Serwis Oddsseeker przeprowadził badanie mające na celu przeanalizowanie języka, jakim posługują się osoby grające w popularne tytuły. Wyniki są dość zaskakujące.

Najbardziej elokwentni gracze grają w LoL-a

Każdy, kto choć raz w swoim życiu grał w grę multiplayer, ma świadomość tego, jak wulgarni i niemili potrafią być gracze. Toksyczność to słowo, z którym wręcz utożsamiane są gry tego typu. Portal Oddsseeker postanowił sprawdzić przyzwyczajenia językowe osób grających w konkretne tytuły. Przeanalizowali 366 904 posty dotyczące wybranych przez nich tytułów na portalu reddit. Wyniki ich badań są dość zaskakujące. Zwyczajowo inteligencje graczy mierzy się poprzez używane przez nich tzw. „unikalne słowa”. Okazuje się, że najwięcej takich wyrazów użyli gracze League of Legends, bo aż 32 tysiące. Jest to o tyle ciekawe, że często uważa się fanbase tej gry za najbardziej toksyczny. I tutaj okazuje się to być nieprawda.

Toksyczność zmierzono poprzez podsumowanie liczby postów zawierających negatywne wypowiedzi. 30% takowych odnotowano w przypadku League Of Legends, jednakże nie był to najwyższy wynik. 31% postów o nacechowaniu negatywnym napisali gracze Apex Legends.

Grafika przedstawiająca wyniki dotyczące najbardziej toksycznych fanbase’ów

Którzy gracze są najbardziej elokwentni, a którzy najbardziej toksyczni? Wyniki zaskakują
grafika ze strony Oddsseeker

Minus 10 punktów dla Gryffindoru

Prawdopodobnie najbardziej zaskakujące są jednak wyniki dotyczące badania częstotliwości przekleństw. Najbardziej wulgarnymi według serwisu Oddsseeker okazali się gracze Hogwarts Legacy. Zgodnie z wynikami badań przeklinają oni z częstotliwością 111 przekleństw na 10 tysięcy graczy. Wyprzedzają tym samym o prawie połowę (58 przekleństw) fanów Call Of Duty: Warzone. Cóż, takie zachowanie zdecydowanie nie przystoi prawdziwym czarodziejom.

Serwis Oddsseeker przeprowadził badanie mające na celu przeanalizowanie języka, jakim posługują się osoby grające w popularne tytuły. Wyniki są dość zaskakujące. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Najbardziej […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →