kadr z gry

Oto najpopularniejsze domy w grze „Dziedzictwo Hogwartu


15 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

„Tylko nie do Slytherinu, nie do Slytherinu…” – a może jednak? Tiara przydziału w grze Dziedzictwo Hogwartu powie ci prawdę, ale weźmie pod uwagę twój indywidualny wybór.

Wybór domu w Dziedzictwo Hogwartu

Krótko po rozpoczęciu gry Dziedzictwo Hogwartu przechodzimy przez ceremonię przydziału. Istnieją dwa sposoby przydziału do domu w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie – można wziąć udział w bardzo krótkim quizie w grze, który wyselekcjonuje nam najbardziej pasujący dom, albo zintegrować swoje konto Fanklubu Harry’ego Pottera z kontem WB Games. Niezależnie od sposobu, w grze możemy wpłynąć na wybór tiary, jeśli nie jesteśmy zadowoleni. Zupełnie jak główny bohater uniwersum w pierwszej części, Kamieniu Filozoficznym.

Tiara Przydziału: Hmm… Trudne. Bardzo trudne. Mnóstwo odwagi, tak. Umysł też dość tęgi. To prawdziwy talent… och, na Boga, tak… i zdrowe pragnienie sprawdzenia się… tak, to bardzo interesujące… Więc gdzie mam go przydzielić?
Harry Potter: Tylko nie do Slytherinu, nie do Slytherinu.
Tiara Przydziału: Nie do Slytherinu? Jesteś pewny? Możesz być kimś wielkim, tak, to wszystko jest tu, w twojej głowie, a Slytherin na pewno pomoże ci w osiągnięciu wielkości… Nie? No dobrze, skoro jesteś pewny… niech będzie… GRYFFINDOR!

Od strony praktycznej dom, który wybierzesz w Dziedzictwie Hogwartu, nie zmieni nic znaczącego w fabule. Będziemy jednak musieli kierować się do dedykowanych pokojów wspólnych, a każdy z domów będzie widział różne elementy świata Hogwartu – m.in. duchy powiązane z domami czy obrazy. Otrzymamy również dedykowane misje w grze i założymy inne szaty. Twój dom nie wpłynie jednak na twoje relacje, rozgrywkę ani ogólną historię. Możecie zobaczyć, jak wygląda gra z perspektywy każdego z domów tutaj.

Najpopularniejsze domy w grze

Dla niewtajemniczonych cztery domy Hogwartu to Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff. Najczęściej Gryfoni są odważni i brawurowi, Ślizgoni sprytni i ambitni, Krukoni inteligentni i ciekawscy, a Puchoni godni zaufania i pracowici.

Posiadacze konsol Xbox i PlayStation wydają się mieć podobne preferencje jeśli chodzi o wybór barw w szkole magii. Skąd to wiadomo? 12 lutego sprawdzono, ile procent użytkowników ukończyło dedykowane dla poszczególnych domów misje. Niezależnie od tego, ile osób ukończy jeszcze zadania, już widać wyraźnie preferencje użytkowników:

Xbox:

29,5% – Slytherin
26,94 % – Gryffindor
19,85% – Ravenclaw
13,56% – Hufflepuff

PlayStation:

18,6% – Slytherin
16% – Gryffindor
12,4% – Ravenclaw
7% – Hufflepuff

„Dziedzictwo Hogwartu”, kadr z gry

Wiele z nas kojarzy konkretnych bohaterów z cechami domów. Przez to, że główni bohaterowie byli przede wszystkim z Gryffindoru, jest on najbardziej znany i lubiany, a Slytherin, choć kusi potęgą, ma swoje cienie i mroczne tajemnice. Ostatnie dwa domy są często postrzegane stereotypowo. Ravenclaw wydaje się dość sztywny przez swoje zamiłowanie do nauki, a Hufflepuff lekkoduszny i trochę naiwny. Plus i minusy można znaleźć w każdym z domów, a znajdzie się wiele osób, które pogardzi brawurą Gryfonów oraz zachłannością Ślizgonów. Co oznacza tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie i żaden z domów nie jest najlepszy.

„Tylko nie do Slytherinu, nie do Slytherinu…” – a może jednak? Tiara przydziału w grze Dziedzictwo Hogwartu powie ci prawdę, ale weźmie pod uwagę twój indywidualny wybór. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →